W 6. kolejce Ligi Centralnej Budnex Stal Gorzów zmierzy się z dotychczas niepokonaną drużyną – AZS AWF Biała Podlaska. Mecz zostanie rozegrany 23 października o godzinie 18:00 w hali sportowej Akademickiego Centrum Edukacji Prozdrowotnej i Rehabilitacji przy ulicy Marusarza 8 w Białej Podlaskiej. Będzie to drugie spotkanie wyjazdowe gorzowian w tym sezonie i jeden z najdalszych wyjazdów w tym sezonie.

Zespół z Białej Podlaskiej awansował do Ligi Centralnej z 2. miejsca w I ligi grupy C. Po 5. kolejkach drużyna AZS AWF Biała Podlaska wyrasta na jednego z faworytów Ligi Centralnej, mimo iż przed rozpoczęciem sezonu 2021/22 nikt na to nie stawiał. Akademicy nie przegrali dotychczas ani jednego spotkania. W pierwszej kolejce z kwitkiem odprawili MKS Grudziądz (32:27). W Sosnowcu wygrali z tamtejszym Zagłębiem (29:25), potem rozprawili się z drużyną z Żukowa (31:22). 4 kolejka to kolejne pewne zwycięstwo tym razem z zespołem z Przemyśla (31:22) oraz ostatnia wyjazdowa wygrana nad Siódemką Miedź Legnica (34:25) muszą robić wrażenie. Zespół AZS AWF Biała Podlaska idzie przez ligę jak burza. Jest najskuteczniejszą drużyną ligi. W pięciu spotkaniach zespół ze wschodniej Polski zdobył 162 bramki co daje ponad 32 bramki na mecz. Najskuteczniejszym zawodnikiem AZS-u jest rozgrywający Leon Łazarczyk, który dotychczas zdobył już 34 bramki. Na drugim rozegraniu wspiera go Patryk Niedzielenko. Do tego dochodzą niezwykle skuteczni skrzydłowi Przemysław Urbaniak (25) oraz Bartosz Ziółkowski (23). Zespół prowadzi grający trener Marcin Stefaniec, który jest trzecim najstarszym zawodnikiem w drużynie. Wyprzedzają go tylko doświadczony 38-letni Łukasz Kondora oraz bramkarz Łukasz Adamiuk. Można powiedzieć, że drużyna Akademików to mieszanka rutyny i młodości z dużą przewagą młodości. Wiemy jak trudno się gra z drużynami o takim potencjale, zaskakujące rzuty często z wydawałoby się nie przygotowanych pozycji, mocna obrana oraz dużo biegania. Czy tak będzie w tym meczu przekonamy się w najbliższą sobotę.

Po wygranej z Zagłębiem Sosnowiec żółto-niebiescy na pewno będą chcieli podtrzymać dobrą passę. Wiem, że mamy swoje problemy, że w drużynie jest dużo kontuzji, ale widzieliśmy już nie raz, że Stalowcy zawsze walczą do końca. Kapitan Budnex Stali Gorzów Mateusz Stupiński powiedział, że gramy bez presji, wiemy na co nas stać i jedziemy pokazać się z jak najlepszej strony, natomiast wynik pozostaje sprawą otwartą. Spotkanie będzie transmitowane na żywo. Śledźcie nasz profil na Facebook-u gdzie podamy wszystkie informacje na temat relacji z Białej Podlaskiej. Wszyscy razem trzymajmy mocno kciuki i dopingujmy zespół w najbliższym meczu. Oni potrzebują Waszego wsparcia. Do boju STAL!

Fot. D. Lis

Udostępnij