Zespół Budnex Stal Gorzów przegrywa wyjazdowe spotkanie z liderem tabeli Ligi Centralnej AZS AWF Biała Podlaska. Osłabiona brakiem podstawowych zawodników Stal po koncertowej pierwszej części spotkania uległa 1 bramką Akademikom. Mecz ostatecznie skończył się wynikiem 27:26 dla gospodarzy, którzy utrzymali pozycję lidera.

Żółto-niebiescy przystąpili do meczu w bardzo okrojonym składzie, zabrakło kontuzjowanych Tomasza Gintowta, Bartosza Starzyńskiego oraz Wiktora Bronowskiego. Jednak nie wpłynęło to negatywnie na postawę Stali, była pełna mobilizacja. Początek spotkania i cała pierwsza połowa to znakomita, wręcz koncertowa gra drużyny Budnex Stali Gorzów. Mateusz Stupiński był nie do zatrzymania, trafiał zarówno z akcji jak i pewnie kończył kontry. Wtórowali mu Aleksander Kryszeń etatowy wykonawca rzutów karnych oraz rozgrywający Michał Nieradko i Mariusz Kłak. AZS AWF Biała Podlaska nie potrafił przebić się przez gorzowską defensywę dowodzoną przez Dawida Pietrzkiewcza oraz Dominika Droździka. W 18 minucie meczu Budnex Stal Gorzów prowadził już 13:4, a gospodarze mieli rzut karany. Przełamanie nie nastąpiło, gdyż wspaniałą interwencją popisał się Patryk Jaśko. Patryk wpierw obronił rzut karny a chwilę później dobitkę Bartosza Ziółkowskiego. Stal grała jak z nut i ręce same składały się do oklasków. Budnex Stal Gorzów ostatnią akcję pierwszej połowy zakończył efektowną wrzutką wykończoną przez Mateusza Stupińskiego. Po 30 minutach gry gorzowianie prowadzili 19:8.


Druga połowa spotkania rozpoczęła się od agresywnej gry Akademików. Drużyna gospodarzy była bardzo zdeterminowana i bardzo szybko chciała odrobić straty. Podopieczni trenera Marcina Stefańca poprawili zdecydowanie grę w obronie. Stalowcy grający praktycznie jedną siódemką nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie szyków obronnych gospodarzy. Przez 20 minut drugiej połowy gorzowianie zdobyli tylko 4 bramki. Akademicy wyszli na prowadzenie 22:21. Drużyna Budnex Stal Gorzów nie poddała się, walczyła do samego końca o jak najlepszy rezultat. W 55 minucie był remis po 25. Gorzowianie zdobyli 25 bramkę po rzucie karnym trafionym przez Aleksandra Kryszenia. 58 minucie meczu Rafała Renicki po raz kolejny wyrównuje. Ostatnie dwie minuty to walka o każdy centymetr boiska. Gorzowianie bronią remisu, ale na 3 sekundy przed końcem meczu Akdemicy mają jeszcze piłkę w grze. AZS rozpoczyna z 9 metra i desperacki rzut trenera Marcina Stefańca wpada na 1 sekundę przed końcem meczu. Drużyna Oskara Serpiny przegrywa to spotkanie 27:26 zostawiając kawał serducha na parkiecie.
Zespół Budnex Stali Gorzów o kolejne trzy punkty będzie musiał zawalczyć w kolejnym meczu. Po tak emocjonującym spotkaniu i walce do ostatnich sekund nie mamy się czego wstydzić. Szansa na poprawę zdobyczy punktowej będzie już w najbliższą sobotę. Do Gorzowa przyjedzie kolejny trudny rywal ORLEN Upstream SRS Czuwaj Przemyśl. Mecz odbędzie się 30 października w hali sportowej SP20 przy ulicy Szarych Szeregów. Start o godzinie 17:00. Zapraszamy !!!

AZS AWF Biała Podlaska: 27
Ł. Adamiuk, E. Wiejak, K. Ostrowski ? L. Łazarczyk 7, P. Urbaniak 6, B. Ziółkowski 5, N. Maksymczuk 2, P. Niedzielenko 2, D. Antoniak 2, M. Stefaniec 2, Ł. Kandora 1, W. Wójcik, F. Lewalski, W. Sałuda,
J. Tarasiuk, B. Mazur
Trener: M. Stefaniec
Karne: 5/6
Żółte kartki: –
Czerwone kartki: Ł. Kandora
Kary: 14min (D. Antoniak, P. Niedzielenko, L. Łazarczyk 2x, Ł. Kandora 3x )

Budnex Stal Gorzów: 26
C. Marciniak, K. Nowicki, P. Jaśko ? A. Kryszeń 8, M. Stupiński 5, M. Kłak 4, D. Pietrzkiewicz 4,
M. Nieradko 3, R. Renicki 2, M. Lemaniak, O. Serpina, D. Droździk
Trener: O. Serpina
Karne: 5/5
Żółte kartki: M. Nieradko
Czerwone kartki: –
Kary: 10 min (M. Stupiński, D. Pietrzkiewicz, D. Droździk, M. Nieradko 2x)

Sędziowie: M. Lubecki (Ustrzyki Dolne), M. Pieczonka (Krosno)
Delegat: M. Baum (Warszawa)

Udostępnij