Zespół Budnex Stal Gorzów odniósł cenne zwycięstwo w meczu z Orlen Upstream SRS Przemyśl. Było to spotkanie 7. kolejki Ligi Centralnej. Pojedynek obu drużyn zakończył się dwubramkowym zwycięstwem gorzowian. Jest to trzecia wygrana drużyny Stali w tym sezonie. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 23:21.


Pierwsza połowa zaczęła się od fenomenalnej obrony Cezarego Marciniaka, który wybronił kontrę Tomasza Kulki. Gorzowianie pierwsze trafienie zaliczyli w 3 minucie meczu po pewnie wykonanym rzucie karnym Aleksandra Kryszenia. Następne akcje ofensywne żółto-niebieskich natrafiły na mur nie do przebicia. Bardzo dobrze funkcjonowała obrona SRS-u Przemyśl. Poskutkowało to szybkim wyjściem na prowadzenie drużyny gości. Prym wiedli najbardziej doświadczeni Tomasz Mochocki oraz Paweł Stołowski. Gorzowianie natomiast większość trafień zaliczyli po skutecznie wykonanych rzutach karnych. Końcówka pierwszej połowy należała do drużyny z podkarpacia, która w ostatnich pięciu minut uzyskała przewagę aż pięciu bramek. Stalowcy schodzili jednak na przerwę ze stratą 4 bramek ponieważ w ostatniej akcji faulowany przy rzucie był Mariusz Kłak. Dawid Pietrzkiewicz pewnie wykonanym rzutem karnym ustanowił wynik do przerwy na 8:12 dla Orlen Upstream SRS Przemyśl.


Druga połowa to zupełnie inny obraz Stali. Gorzowianie wrócili bardzo pewni siebie. Rozpoczęli od bardzo dobrej gry w obronie oraz kontry którą na bramkę zamienił najmłodszy na boisku Rafał Renicki. Chwile potem kolejna kontra żółto-niebieskich i tym razem bramka Mateusza Stupińskiego. Swoje cuda w bramce znowu zaczął wyczyniać Krzysztof Nowicki, który zamurował gorzowską bramkę. Stal w 8 minut odrobiła straty z pierwszej połowy. W zdobywanie bramek dla Budnex Stali Gorzów włączyli się Michał Lemaniak oraz Michał Nieradko. Dzięki dobrej grze w ataku i defensywie drużyny gospodarzy spotkanie bardzo się wyrównało. Przez długi czas mecz toczył się bramka za bramkę. Nikt nie potrafił wypracować znaczącej przewagi. Nerwy też zaczęły robić swoje gdyż mecz wchodził już w decydującą fazę. Na 6 minut przed końcem gospodarze wychodzą na prowadzenie po dwóch ładnych akcjach wykończonych przez Mateusza Stupińskiego i Dawida Pietrzkiewicza. Nie był to jednak koniec emocji. Szybko na to odpowiedział Paweł Stołowski i na niespełna 3 minuty do końca był remis po 21. Wtedy w swoje ręce piłkę wziął rewelacyjny tego dnia Rafał Renicki i indywidualną akcją wywalczył rzut karny, który zamienił na bramkę Dawid Pietrzkiewicz. Aby emocji było więcej ostatnie 2 minuty gorzowianie grali w osłabieniu ponieważ na ławkę kar został odesłany Dominik Droździk. Obie drużyny walczyły o zwycięstwo do końca ale ostatecznie z tej gry nerwów to Stalowcy wyszli obronną ręką. Mecz zakończył się zwycięstwem Stali 23:21. Cenne 3 punkty zostały w Gorzowie.
Zespół Budnex Stal Gorzów wygrał trzecie spotkanie i z dorobkiem 9 punktów zajmuje aktualnie 6 miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz Stalowcy rozegrają już w następną sobotę tj. 6 listopada na wyjeździe odrabiając zaległości z 5 kolejki. Będzie to spotkanie z drużyną MKS Grudziądz. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Trzymajmy kciuki za drużynę. Do boju STAL !

Budnex Stal Gorzów: 23
C. Marciniak, K. Nowicki, P. Jaśko ? D. Pietrzkiewicz 7, M. Nieradko 4, A. Kryszeń 4, M. Stupiński 3,
M. Lemaniak 3, R. Renicki 2, M. Kłak, K. Kiersnowski, O. Serpina, D. Droździk
Trener: O. Serpina
Karne: 9/11
Żółte kartki: D. Droździk
Czerwone kartki: –
Kary: 8 min (R. Renicki, M. Nieradko, D. Pietrzkiewicz, D. Droździk)

Orlen Upstream SRS Przemyśl: 21
P. Sar, G. Barnaś, A. Iwasieczko ? P. Stołowski 5, T. Mochocki 5, T. Kulka 4, D. Krytski 2, M. Kroczek 2, P. Walczyk 2, K. Guzdek 1, K. Starzecki, K. Kroczek, M. Kipp, K. Błażkowski, M. Kubisztal, Sz. Światłowski
Trener: P. Korobczak
Karne: 2/2
Żółte kartki: D. Krytski
Czerwone kartki: –
Kary: 8 min (K. Starzecki, P. Stołowski, M. Kroczek, D. Krytski)

Sędziowie: T. Rosik, P. Stężowski ( Lubin)
Delegat: A. Mikołajczak (Wrocław)

Udostępnij