Gorzowianie mecz 4 kolejki pierwotnie mieli zaplanowany na 9 października 2021. Spotkanie z MKS Grudziądz zostało jednak przełożone na 6 listopada i to właśnie w najbliższa sobotę o godzinie 17:00 Budnex Stal Gorzów nadrobi ligowe zaległości. Mecz zostanie rozegrany w hali sportowej SP21 w Grudziądzu przy ulicy Nauczycielskiej 19.

MKS Grudziądz w poprzednim sezonie zajął drugie miejsce w grupie A I ligi zdobywając tyle samo punktów co zwycięzca grupy Warmia Energa Olsztyn. Drużyna z kujawsko-pomorskiego nie rozpoczęła tego sezonu najlepiej. Na inaugurację rozgrywek przegrała z drużyną AZS AWF Biała Podlaska 32:27. W drugiej kolejce grudziądzanie ulegli u siebie zespołowi z Przemyśla. Trzecia kolejka to pewna wygrana nad Siódemką Miedź Legnica i pierwsze punkty na koncie. Piąta runda przyniosła remis i przegrana po karnych z Padwą Zamość. Ostatni mecz MKS rozegrał 23 października pokonując zespół z Wielunia 32:31. Aktualnie grudziądzanie mają na koncie 7 punktów i zajmują 9 miejsce w tabeli Ligi Centralnej. Trenerem MKS Grudziądz jest Sylwester Ziółkowski, który pełni również w klubie funkcję prezesa. MKS to mieszanka rutyny oraz młodości. Najbardziej doświadczonym zawodnikiem w tali trenera Ziółkowskiego jest Sebastian Rumniak, wychowanek Wisły Płock, który rozegrał w Superlidze 226 spotkań i mimo 36 lat nadal radzi sobie świetnie na boiskach Ligi Centralnej. Kolejnym asem jest środkowy rozgrywający Kamil Mokrzki, który jeszcze nie dawno grał w Gwardii Opole. Na uwagę zasługuje również Artur Sadowski jeden z najskuteczniejszych zawodników zespołu z Grudziądza zdobywca 23 bramek. Wyróżniającymi się zawodnikami młodego pokolenia w drużynie MKS są tegoroczne transfery: bramkarz Dawid Wodziński, obrotowy Maksymilian Chyłka oraz rozgrywający Dawid Lemanowicz. Doświadczenie w połączeniu z młodością to zawsze mieszanka wybuchowa. Czy osłabiona kontuzjami drużyna Budnex Stal Gorzów stawi opór gospodarzom dowiemy się już w sobotę.

Stalowcy jadą powalczyć o kolejne zwycięstwo w Lidze Centralnej. Nie będzie to jednak łatwe zadanie biorąc pod uwagę liczbę kontuzji w drużynie. Wiemy, że gorzowianie wkładają w grę całe serce, a na parkiecie wszystko jest możliwe. Jaki będzie ostateczny wynik meczu okaże się w sobotę. Spotkanie będzie transmitowane na żywo. Śledźcie nasz profil na Facebook-u gdzie podamy wszystkie informacje na temat relacji z Grudziądza. Trzymajmy mocno kciuki i dopingujmy zespół w najbliższym meczu. Oni potrzebują Waszego wsparcia. Do boju STAL !

Fot. Dawid Lis

Udostępnij