Zespół Budnex Stal Gorzów odrobił zaległości z 4 kolejki Ligi Centralnej. Stal pokonała MKS Grudziądz po nerwowej końcówce spotkania różnicą 1 bramki. Mecz ostatecznie skończył się wynikiem 27:28, a żółto-niebieskich do zwycięstwa poprowadził kapitan Mateusz Stupiński, który rzucił 9 bramek w całym spotkaniu. Drużyna Stali Gorzów zapisała tym samym kolejne 3 punkty do ligowej tabeli.

Pierwsza połowa zaczęła się od prowadzenia MKS-u Grudziądz 2:0. Gorzowianie nie pozostali dłużni i szybko odrobili straty. W 9 minucie spotkania był już remis po 4. W kolejnych minutach meczu prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Żadna z drużyn nie potrafiła na dłużej wypracować znaczącej przewagi na boisku. Nikt nie chciał pozwolić na to aby rywal odskoczył na więcej niż 2 bramki. W drużynie gospodarzy w ataku prym wiedli Artur Sadowski oraz Kamil Mokrzki. Po stronie żółto-niebiskich bardzo dobrze spisywali gracze pierwszej linii Aleksander Kryszeń, Dawid Pietrzkiewicz oraz Mateusz Stupiński. Na 4 minuty przed końcem pierwszej połowy grudziądzanie wyszli na dwie bramki przewagi, ale Stalowcy odrobili straty. Ostatecznie na przerwę drużyny zeszły przy stanie 15 do 15 i o wszystkim miała zdecydować druga połowa meczu.

Drużyna Budnex Stal Gorzów bardzo dobrze rozpoczęła drugą połowę. Zaraz po przerwie Stalowcy odskoczyli na dwie bramki przewagi. Świetnie spisywała się defensywa lubuszan dowodzona przez Dominika Droździka i Dawida Pietrzkiewicza. W bramce jak już nas do tego przyzwyczaił kolejny dobry mecz rozegrał Krzysztof Nowicki. MKS jednak nie chciał tak tego zostawić i doprowadził w 40 minucie do wyrównania. Było po 18. Kolejne minuty meczu to bardzo dobra gra Stali. W ataku grą drużyny kierowali Mariusz Kłak oraz Rafał Renicki. Mateusz Stupiński rewelacyjnie spisywał się na linii siedmiu metrów i Stalowcy odskoczyli na 4 bramki przewagi. Wydawało się, że już żółto-niebiescy mają mecz pod kontrolą, ale nic bardziej mylnego. Na cztery minuty przed końcem grudziądzanie doszli na 2 bramki straty i poczuli szansę na wygraną. W 58 minucie meczu MKS doprowadził do remisu po 26. Gorzowianie wytrzymali próbę nerwów, wywalczyli karnego, którego na bramkę zamienił Michał Lemaniak. Zaraz potem kolejną indywidualną akcją popisał się tego dnia Rafał Renicki, który na 40 sekund przed końcem zdobył 28 bramkę dla drużyny. W ostatnich sekundach grudziądzanie skorygowali wynik meczu i po rzucie karnym Artur Sadowski ustanowił wynik spotkania na 27:28. Tym samym gorzowianie zdobyli kolejne punkty i zanotowali ważne wyjazdowe zwycięstwo.

Zespół Stali zwyciężył na bardzo nie wygodnym terenie w Grudziądzu. Kolejne trzy punkty dopisane do ligowej tabeli pozwoliły poprawić aktualną sytuację w tabeli. Aktualnie gorzowianie zajmują 4 lokatę i maja na koncie 12 punktów. Drużynę Budnex Stal Gorzów czeka bardzo intensywny tydzień. Już w najbliższą środę Stalowcy zagrają w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Ich rywalem będzie drużyna KPR Gryfino a mecz rozpocznie się o godzinie 19:45 w Gryfinie. W sobotę zaś kolejny bardzo trudny mecz 8 kolejki Ligi Centralnej z Siódemką Miedź Legnica. Spotkanie odbędzie się 13 listopada w hali sportowej przy ulicy Lotniczej w Legnicy. Start o godzinie 18:00. Zapraszamy !!!