W sobotę 13.11.2020 szczypiorniści Budnex Stal Gorzów rozegrają 8 kolejkę Ligi Centralnej. Gorzowianie zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Siódemką Miedź Legnica. Będzie to pojedynek między 4 i 12 drużyną ligi. Początek rywalizacji o godzinie 18:00 w hali przy ul. Lotniczej w Legnicy.

Siódemka Miedź Legnica w poprzednim sezonie rywalizowała ze Stalą w grupie B I ligi. Gorzowianie dwukrotnie pokonali zespół z Legnicy. W pierwszym meczu w Legnicy było 28:34 natomiast u siebie żółto-niebiescy zwyciężyli 28:26. Ostatecznie poprzedni sezon legniczanie zakończyli na 3 miejscu awansując do Ligi Centralnej. W dotychczas rozegranych siedmiu meczach pięć razy przegrali i odnieśli dwa zwycięstwa w meczu inauguracyjnym pokonali Nielbę Wągrowiec oraz w meczu 7 kolejki wygrali z drużyną z Żukowa. Zespół Piotra Będzikowskiego to nie wygodny rywal, który bazuje na bardzo zdolnej młodzieży. Przed obecnym sezonem zespół z Siódemki opuścili najskuteczniejsi zawodnicy Paweł Paterek i Wojciech Styrcz, którzy przeszli do Superligowego Chrobrego Głogów, nie mniej jednak kadra zespołu znacząco nie ucierpiała. Została uzupełniona o wartościowe transfery. Do drużyny Siódemki Miedź Legnica przed obecnym sezonem dołączyli zawodnicy z superligowym doświadczeniem m. in. bramkarz Michał Kapela (wcześniej Chrobry Głogów) czy Chorwat Paulo Grozdek (wcześniej m. in. MKS Kalisz, Grupa Azoty Tarnów). Legniczanie pozyskali także grającego w poprzednim sezonie w Zielonej Górze skutecznego rozgrywającego Huberta Kulińskiego. Do meczu z Gorzowem Miedziowi nie przystąpią jednak w pełnym składzie. W spotkaniu nie zobaczymy kontuzjowanych obrotowego Macieja Stańko oraz wcześniej wymienionego Paulo Grozdka ? uraz nadgarstka. Natomiast na pewno po drugiej stronie boiska zagra najbardziej doświadczony zawodnik Miedziowych 36-letni Adama Skrabania oraz najskuteczniejsi zawodnicy tego sezonu: rozgrywający Kacper Bogudziński (39 bramek) i skrzydłowy Mateusz Wychowaniec (30 bramek). Ponad to w drużynie z Dolnego Śląska gra pochodzący z miasta nad Wartą leworęczny rozgrywający Marcin Jaśkowski, który jest niezwykle skutecznym prawym rozgrywającym legniczan. Budnex Stal Gorzów jedzie do Legnicy powalczyć o punkty z bardzo dobrze znanym rywalem. Kto wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji dowiemy się w sobotę.
Gorzowianie przystąpią do spotkania w podobnym składzie jak w ostatnim meczu z MKS Grudziądz. Nadal w zespole brak kontuzjowanych Tomasza Gintowta oraz Bartosza Starzyńskiego. Gorzowianie mają swoje atuty i na pewno będą chcieli je wykorzystać. W tej lidze każdy może wygrać z każdym i często decyduje dyspozycja dnia dlatego trzymajmy kciuki za naszych zawodników. Spotkanie będzie transmitowane na żywo. Śledźcie nasz profil na Facebook-u gdzie podamy wszystkie informacje na temat relacji z Legnicy. Do boju STAL !!!

Udostępnij