Przed nami 9. kolejka Ligi Centralnej. Już w najbliższą sobotę tj. 20 listopada Budnex Stal Gorzów podejmie na swoim parkiecie rywala z województwa pomorskiego zespół SPR GKS Autoinwest Żukowo. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów 7.

SPR GKS Autoinwest Żukowo do Ligi Centralnej awansował z trzeciego miejsca w grupie A I ligi. Drużynę z Żukowa wyprzedziły tylko zespoły Warmii Energii Olsztyn oraz MKS-u Grudziądz. Awans drużyny SPR GKS Autoinwest Żukowo na zaplecze Superligi jest też niewątpliwie największym sukcesem w historii klubu. Drużyna z Kaszub aktualnie zajmuje szóste miejsce w Lidze Centralnej i na swoim koncie zgromadziła 12 punktów w 8 spotkaniach. Podopieczni trenera Jakuba Bonisławskiego w tym sezonie odnieśli 4 zwycięstwa oraz przegrali 4 mecze. SPR wygrał Zagłębiem Sosnowiec, Warmią Olsztyn, Śląskiem Wrocław oraz drużyną z Przemyśla. Nie powodzeniem zakończyły się natomiast potyczki z zespołami z Legionowa, Białej Podlaskiej, Legnicy oraz ostatni mecz we własnej hali z Nielbą Wągrowiec. Jak powiedział podczas konferencji prasowej trener gorzowskiej drużyny Oskar Serpina SPR GKS Autoinwest Żukowo to bardzo niewygodny rywal grający dosyć specyficzny handball na który trzeba się bardzo dobrze przygotować. Trener Jakub Bonisławski prowadzi najmłodszą drużynę w Lidze Centralnej składającą się z zawodników w większości urodzonych po 2000 roku. Bez wątpienia najbardziej doświadczonym zawodnikiem drużyny z Żukowa jest Grzegorz Dorsz. 29-letni skrzydłowy od lat jest najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny (w poprzednim sezonie zdobył 129 bramek). Aktualnie na koncie ma już 56 trafień i zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji strzelców Ligi Centralnej. Ponad to na wyróżnienie zasługują rewelacyjni w obecnej kampanii rozgrywający Maciej Papina (37 bramek), Alan Benkowski (29) oraz Rafał Stępień (26). Do tego dodajmy jeszcze dwóch bardzo młodych (rocznik 2004) leworęcznych rozgrywających Bartosz Andrzejewski i Krzysztof Jagielski. Młodość i nie przewidywalność to główne atuty tego zespołu. Szykuje się więc nam bardzo szybki mecz, z dużą ilością biegania oraz na pewno sporą dawką emocji ponieważ drużyna z Żukowa nigdy nie odpuszcza i zawsze walczy do końca.

Gorzowianie po ostatnich wygranych chcą podtrzymać dobrą passę i na pewno myślą zwycięstwie w tym meczu. Cieczy na pewno fakt, że do gry w drużynie wracają gorzowscy rekonwalescenci Bartosz Starzyński oraz Wiktor Bronowski. Już w ostatnim meczu w Legnicy pokazali ile potrafią dać drużynie. Czekamy jeszcze na powrót do pełni sił Tomasza Gintowta. Każdy mecz to jednak nowe rozdanie, a że w sporcie nic nie jest pewne to na ostateczny rezultat musimy poczekać do soboty. Dlatego też zapraszamy bardzo gorąco na trybuny. Bardzo potrzebne jest nam Wasze wsparcie. Jesteście 8 zawodnikiem, zawsze niesiecie nas swoim dopingiem. Pokażmy że jesteśmy razem. Do boju STAL !!!

Przypominamy, iż trwa sprzedaż biletów na w/w spotkanie. Wejściówki do nabycia w sklepie klubowym przy Stadionie oraz w dniu zawodów w kasie.

Udostępnij