Zespół Budnex Stal Gorzów odniósł bardzo cenne zwycięstwo w meczu SPR GKS Autoinwest Żukowo Spotkanie 9. kolejki Ligi Centralnej zakończyło się wynikiem 28:28 a do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebne były rzuty karne. Z tej gry nerwów zwycięsko wyszli gorzowianie. Wygraną drużynie 5 do 4 w rzutach karnych dała fantastyczna interwencja Cezarego Marciniaka. Drużyna Stali Gorzów zapisała tym samym kolejne 2 punkty do ligowej tabeli.

Zdecydowanie pierwszą połowę dużo lepiej zaczęli zawodnicy gości. Podopieczni trenera Jakuba Bonisławskiego to młodzi zawodnicy, którzy zdobywają doświadczanie w seniorskiej piłce ręcznej.

Pierwsze minuty meczu pokazały ile już potrafią i że drużyna SPR-u przyjechała walczyć o pełną pulę. W 11 minucie meczu zespół z Żukowa prowadził 2:7. W tym czasie prym na boisku wiedli rozgrywający SPR GKS Autoinwest Żukowo Maciej Papina oraz Rafał Stępień. Gorzowianie nie potrafili przedrzeć się przez bardzo dobrze funkcjonującą formację defensywną pomorskiego zespołu. Dopiero około 17 minuty pierwszej połowy coś drgnęł. Gorzowianie zaczęli lepiej bronić, pomógł też w bramce Krzysztof Nowicki. Skuteczne kontry i łatwe bramki oraz dużo lepsza gra w ataku po wejściu na boisko Bartosza Starzyńskiego oraz Wiktora Bronowskiego. Stalowcy złapali wiatr w żagle odrobili straty i na przerwę schodzili prowadząc jedną bramką 15:14.

Drużyna Budnex Stal Gorzów w drugiej połowie chciała pójść za ciosem. Po przerwie i rozmowie w szatni z trenerem Oskarem Serpiną żółto-niebiescy wyszli na boisko wyraźnie zmotywowani. Grali bardzo dobrze w obronie gdzie Dawid Pietrzkiewicz oraz Dominik Droździk stanowili mur nie do przejścia. W ataku bardzo dobrze radzili sobie wracający po kontuzjach Bartosz Starzyński oraz Wiktor Bronowski. W 41 minucie meczu gorzowianie wyszli na 2 bramki przewagi. Było 22:20 i wydawało się że gorzowianie będą powiększać przewagę ale tak się nie stało. Drużyna SPR GKS Autoinwest Żukowo szybko odpowiedziała na rosnącą przewagę gospodarzy. Bardzo dobre 5 minut gry i straty zostały odrobione z nawiązką. Zespół z Żukowa wyszedł na prowadzenie 24:23 po trafieniu Bartosza Andrzejewskiego, który w końcówce meczu był nie do zatrzymania i trafiał po rzutach z drugiej linii. W 58 minucie Andrzejewski trafił po raz kolejny i to gorzowianie musieli odrabiać straty. Było 27:28 dla zespołu z Żukowa. Nerwowa końcówka i dużo błędów po obu stronach boiska. Na 30 sekund przed końcem gorzowianie wyrównują po rzucie Michała Lemaniaka. Żukowianie mają jeszcze 20 sekund na rozegranie ostatniej akcji ale nic z tego nie wyszło. Spotkanie zakończyło się remisem po 28. Wynik ten oznaczał, że aby wyłonić zwycięzcę potrzebna będą rzuty karne.

W tym momencie emocje w hali przy ul. Szarych Szeregów sięgnęły zenitu. Kibice zgormadzeni w hali oglądali całą serie rzutów karnych na stojąco. Zawodnicy obu drużyny bardzo pewnie wykonali swoje próby. Po 4 seriach był remis. Do ostatniego rzutu w zespole Stali podszedł Dawid Pietrzkiewicz i pewnie trafił. Gorzowianie mieli bramkę przewagi. Ostatnim rzucającym w zespole z Żukowa był najskuteczniejszy zawodnik drużyny Maciej Papina, któremu przyszło się zmierzyć się z broniącym gorzowskiej bramki Cezarym Marciniakiem. Czarek do końca wyczekał rzucającego Papinę i tylko w sobie znany sposób obronił ten rzut. Radości nie było końca. Gorzowianie wygrali po pierwszej w historii serii rzutów karnych w Lidze Centralnej i zainkasowali 2 kolejne punkty do ligowej tabeli.

Zespół Budnex Stali Gorzów zwyciężył w kolejnym meczu i zdobyte dwa punkty pozwoliły żółto-niebieskim utrzymać 4 lokatę. Aktualnie gorzowianie na swoim koncie mają 17 punktów. Najbliższe spotkanie Stal zagra również u siebie. W 10 kolejkce Ligi Centralnej Budnex Stal Gorzów zmierzy się z MKS-em Padwą Zamość. Na spotkanie już teraz gorąco zapraszamy. Mecz odbędzie 27 listopada o godzinie 17:00. Do boju Stal!

Budnex Stal Gorzów: 28 (karne: 5)

C. Marciniak, K. Nowicki, P. Jaśko ? M. Stupiński 8, A. Kryszeń 5, W. Bronowski 5, B. Starzyński 3, D. Pietrzkiewicz 2, M. Lemaniak 2, M. Kłak 1, M. Nieradko 1, R. Renicki 1, K. Kiersnowski, O. Serpina, D. Droździk Trener: O. Serpina Karne: 4/4 Żółte kartki: – Czerwone kartki: – Kary: 6 min (M. Nieradko 2x, D. Droździk) SPR

GKS Autoinwest Żukowo: 28 (karne: 4)

B. Dudziak, B. Żurawski, F. Paszylk ? M. Papina 9, B. Andrzejewski 6, R. Stępień 4, K. Jagielski 3, W. Brzozowiec 3, G. Dorsz 2, Sz. Gajdziński 1, N. Rozwadowski, M. Ściesiński, Sz. Scharmach, I. Karsznia, A. Benkowski Trener: J. Bonisławski Karne: 4/5 Żółte kartki: – Czerwone kartki: – Kary: 8 min (A. Benkowski, K. Jagielski, R. Stępień, W. Brzozowiec)

Sędziowie: K. Habierski, G. Skrobak ( Głogów )

Delegat: K. Manyś (Poznań)