W najbliższą sobotę tj. 27.11.2021 gorzowianie rozegrają mecz 10 kolejki Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. Budnex Stal Gorzów podejmie we własnej hali wicemistrza grupy D I ligi z ubiegłego sezonu MKS Padwę Zamość. Mecz odbędzie się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów 7. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Gorzowianie w dotychczasowej historii nie mieli jeszcze okazji zagrać przeciwko drużynie z Zamościa. MKS Padwa Zamość do Ligi Centralnej awansowała z drugiego miejsca w grupie D I ligi. Drużynę z województwa lubelskiego wyprzedził tylko zespół Orlen Upstream Przemyśl. MKS Padwa Zamość aktualnie zajmuje dwunaste miejsce w Lidze Centralnej i na swoim koncie zgromadziła 8 punktów w 9 spotkaniach. Drużyna MKS-u w obecnym sezonie odniosła trzy zwycięstwa w tym jedno po rzutach karnych oraz sześciokrotnie musiał uznać wyższość rywali. Podopieczni trenera Tomasza Czerwonki nie mieli jednak łatwo ponieważ 8 spotkań w tej rundzie rozegrali na wyjeździe, gdyż domowa hala zamościan była w remoncie. Zespół Padwy Zamość dopiero w ostatniej kolejce zagrał przed własną publicznością pokonując drużynę Siódemki Miedź Legnica. Jak zauważył już podczas przedmeczowej konferencji prasowej trener żółto-niebieskich Oskar Serpina będzie to zupełnie inne spotkanie niż mecz SPR GKS Autoinwest Żukowo. Drużyna z Zamościa charakteryzuje się zupełnie innym stylem gry niż techniczny handball Żukowa. Stalowcy muszą nastawić się na siłowy pojedynek z bardzo mocnym fizycznie rywalem. Najbardziej doświadczonym zawodnikiem w drużynie Tomasza Czerownki jest 31-letni rozgrywający Jakub Kłoda, który w przeszłości reprezentował barwy Superligowych drużyn Gwardii Opole czy Stali Mielec. Kolejnym zawodnikiem z przeszłością w Superlidze (KPR Legionowo) jest Tomasz Fugiel, drugi najskuteczniejszy strzelec drużyny tego sezonu. Na wyróżnienie zasługuje również najskuteczniejszy gracza Padwy lewoskrzydłowy Paweł Puszkarski (27 bramek). Bardzo ważnym zawodnikiem MKS-u jest również 25-letni rozgrywający Konrad Bajwoluk (24). Ponad to jest jeszcze jedna rzecz, która wyróżnia naszego najbliższego rywala na tle reszty drużyn w kraju. W drużynie MKS Padwy Zamość występuje już drugi sezon zawodnik pochodzący z Iranu Ali Mehdizadeh. Tak jak już wcześniej wspomniałem najbliższy mecz Budnex Stali Gorzów będzie bardzo wymagającym fizycznie i nie zwykle twardym widowiskiem. Czy żółto-niebiescy stawią opór silnemu fizycznie rywalowi, który po ostatnim zwycięstwie we własnej hali chce pójść za ciosem. Kto wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji dowiemy się już w najbliższą sobotę.

Gorzowianie przystąpią do spotkania w podobnym składzie jak w ostatnim meczu z SPR GKS Autoinwest Żukowo. Nadal w zespole zabraknie naszego kontuzjowanego rozgrywającego Tomasza Gintowta. Stalowcy grają coraz lepiej, mają atut swojego parkietu oraz wierną publiczność i na pewno będą chcieli podtrzymać dobrą passę. Drużyna Budnex Stali Gorzów na pewno chce zgarnąć w tym meczu 3 punkty. Czy gorzowianie znajdą sposób na przeciwnika i wygrają? Dowiemy się tego dopiero w sobotnie popołudnie. Bądźmy razem z drużyną. Wszyscy na hale. Do boju STAL !!!

Przypominamy, iż trwa sprzedaż biletów na w/w spotkanie. Wejściówki do nabycia w sklepie klubowym przy Stadionie oraz w dniu zawodów w kasie.

Udostępnij