Zespół Budnex Stal Gorzów odniósł bardzo cenne zwycięstwo w meczu z MKS Padwą Zamość. Było to spotkanie 10. kolejki Ligi Centralnej. Pojedynek obu drużyn zakończył się dwubramkowym zwycięstwem gorzowian. Jest to 7 wygrana drużyny Stali w tym sezonie, która pozwoliła wskoczyć na 3 miejsce w ligowej tabeli. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 27:25.

Gorzowianie pierwszą połowę rozpoczęli od prowadzenia 1:0. Bramkę dla gospodarzy zdobył Aleksander Kryszeń. Zespół MKS-u Padwy Zamość jednak szybko odpowiedział i wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. W 10 minucie meczu był ponownie remis po 4. Potem jednak coś zacięło się w gorzowskim ataku. Bardzo dobrze grający w defensywie zespół gości nie pozwalał złamać swoich szyków obronnych. Jakub Kłoda i Karol Małecki bardzo dobrze kierowali defensywą Padwy co pozwoliło drużynie gości odskoczyć najpierw na 2 bramki przewagi by potem powiększyć ją do 4. Stalowcy robili co mogli by dogonić rywali. Mariusz Kłak oraz Rafał Renicki dwoili i troili się aby wypracować sytuację rzutowe, ale mur rywali był nie do przejścia. Ponadto w bramce gości bardzo dobre spotkanie rozgrywał Mateusz Gawryś. Grający bardzo zespołowo w ataku MKS mógłby mieć większą przewagę ale na szczęście Stalowcy mieli w bramce Krzysztofa Nowickiego, który kliku krotnie uratował żółto-niebiskich przed stratą bramki. W końcówce połowy gospodarze zmniejszyli jeszcze straty do 2 bramek ale ostatecznie po rzutach Konrada Bajwoluka w końcówce schodzili do szatni przy wyniku 11:14.

Druga połowa to zupełnie inny obraz Stali. Gorzowianie wrócili bardzo pewni siebie. Rozpoczęli od bardzo dobrej gry w obronie. Zmiany nastąpiły też w ataku i po wypracowanych akcjach bramki zdobyli Mateusz Stupiński, Wiktor Bronowski i Rafał Renicki. Po 5 minutach drugiej połowy gorzowianie mieli już stratę tylko jednej bramki. Było 15:16. Szybko jednak odpowiedzieli goście. Bardzo dobry fragment w ataku MKS-u i bramki Łukasza Orlicha, Pawła Puszkarskiego i Aliego Mehdizadeh spowodowały że przewaga gości znów urosła do 3 bramek. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął kapitan Budnex Stali Gorzów Mateusz Stupiński. Stupa zdobył 3 bramki z rządu i dał sygnał całej drużynie, że ten mecz jest do wygrania. Przy stanie 20:21 Partyk Jaśko wybronił karnego i było jasne, że gorzowianie będą walczyć do końca. Padwa zgubiła swój rytm gry w ataku natomiast gorzowianie poczuli, że mogą zwyciężyć w tym meczu. W 53 minucie do remisu doprowadził Michał Lemaniak. W kluczowym momencie bramkę zdobył Michał Nieradko, gdyż sędziowie sygnalizowali już grę pasywną. Stal wyszła na prowadzenie 24:23 w 55 minucie meczu. Kolejne bramki żółto-niebieskich i gorzowianie mają na 2 minuty przed końcem 2 bramki przewagi. Emocje w gorzowskiej hali sięgają zenitu, gdyż Szymon Fugiel rzuca 25 bramkę. Jest minuta do końca meczu. Mateusz Stupiński dostaje podanie na skrzydło i z bardzo trudnej pozycji zdobywa 27 bramkę. Goście nie rezygnują i bardzo szybko przechodzą do ataku wywalczając rzut karny. W tym momencie zaczął się Cezary Marciniak Show. Czarek broni rzut karny wykonywany przez Szymona Fugiela. Błąd w ataku gospodarzy i kolejny rzut karny po faulu Rafała Renickigo. Do rzutu karnego tym razem podchodzi Łukasz Orlich. W gorzowskiej bramce nadal stoi Cezary Marciniak. Czarek nie dość, że obronił rzut karny to chwilę później broni również dobitkę Karola Małeckiego. Gorzowianie wygrywają tą grę nerwów i po niesamowitej końcówce meczu zapisują na swoim koncie kolejne 3 punkty. Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 27:25.

Zespół Budnex Stal Gorzów wygrał siódme spotkanie i z dorobkiem 20 punktów wskoczył na podium ligowej tabeli. Aktualnie Stal zajmuje 3 miejsce w lidze notując awans o jedną pozycję. Kolejny mecz Stalowcy rozegrają już w następną sobotę tj. 4 grundnia. Będzie to spotkanie wyjazdowe z drużyną MKS Wieluń. Mecz rozpocznie się o godzinie 19:00. Trzymajmy kciuki za drużynę. Do boju STAL !!!