Zespół Budnex Stal Gorzów wygrywa kolejne wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. Drużyna Stali zapisała tym samym 3 punkty do ligowej tabeli, wygrywając szóste spotkanie z rzędu. Gorzowianie pokonali MKS Wieluń jedną bramką a mecz ostatecznie skończył się wynikiem 28:29.

Gorzowscy szczypiorniści rewelacyjnie weszli w mecz. Bardzo dobrze funkcjonowała pierwsza linia żółto-niebieskich. Bramki zdobywali Aleksander Kryszeń, Dawid Pietrzkiewicz i Mateusz Stupiński. Zespół Stali szybko odskoczył na dwie bramki i kontrolował przebieg meczu. Na swoim bardzo dobrym poziomie funkcjonowała gorzowska defensywa oraz bramka, której strzegł w pierwszej połowie Krzysztof Nowicki. Gospodarze próbowali niwelować stratę ale bramki Arkadiusza Galewskiego i Szymona Famulskiego to było za mało. Rewelacyjne zawody w tym czasie rozgrywał Bartosz Starzyński, który rzucił 4 bramki w niespełna 5 minut wyprowadzając swój zespół na czterobramkowe prowadzenie. Drużyna Budnex Stali Gorzów kontrolowała sytuację na boisku. Po świetnej dwójkowej akcji Mariusza Kłaka i Michała Lemaniaka, który wspaniałą wkrętką zdobył bramkę na sekundę przed końcem połowy Stal schodziła na przerwę prowadząc 17:12.

Druga połowa meczu miał zgoła odmienny przebieg. Drużyna MKS Wieluń wyszła na boisko bardzo zdeterminowana. Gospodarze chcieli pokazać, że nie oddadzą tego meczu tak łatwo. Zmienili ustawienie w obronie, zaczęli grać dużo bardziej agresywnie i Stalowcy mieli w tym czasie problem ze zdobyciem bramki. Do tego drużyna MKS-u zaczęła grać bardziej zespołowo ataku, co przełożyło się na wyższą skuteczność. Gospodarze w jedenaście minut drugiej połowy odrobili straty i po trafieniu Krzysztofa Węcka wyszli na prowadzenie 21:20. Gorzowianie podrażnieni tym co się działo szybko odpowiedzieli. Starzyński, Stupiński, Pietrzkiewcz i to Stal miała 2 bramki przewagi. Prowadzenie w tym okresie gry przechodziło z rąk do rąk. Grę nerwów lepiej wytrzymali gorzowianie dla których w tym sezonie takie mecz to już chleb powszedni. Zawodnicy Stali cierpliwie budowali swoje akcje. Do tego mieli w bramce Cezarego Marciniaka, który obronił ważne piłki. Na trzy minuty przed końcem ze skrzydła trafił Michał Lemaniak i był remis 27:27. 28 bramkę zdobył rewelacyjny tego dnia Bartosz Starzyński, natomiast kropkę nad i postawił kapitan drużyny Mateusz Stupiński. MKS jeszcze walczył ale udało się tylko poprawić wynik po rzucie karnym w 59 minucie i 30 sekundzie karnego trafia Krzysztof Węcek i jest 28:29. Gorzowianie bardzo mądrze rozgrywają końcówkę. Rzut na bramkę w ostatniej sekundzie oddał jeszcze Dawid Pietrzkiewicz i wszystko stało się jasne. Budnex Stal Gorzów wygra kolejne spotkanie i zgarnia 3 punkty.
Zespół Stali zwyciężył w kolejnym bardzo ważnym wyjazdowym meczu. Trzy punkty dopisane do ligowej tabeli i 3 miejsce z 23 punktami na koncie. Drużyna Budnex Stal Gorzów od poniedziałku już przygotowuje się do kolejnego spotkania. W najbliższą sobotę kolejny bardzo trudny mecz. Do Gorzowa przyjedzie WKS Śląsk Wrocław. Mecz odbędzie się 11 grudnia w hali sportowej SP20 przy ulicy Szarych Szeregów. Start o godzinie 17:00. Zapraszamy !