W najbliższą sobotę tj. 11.12.2021 gorzowianie rozegrają ostatnie spotkanie w tym roku. Będzie to mecz 12 kolejki Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. Budnex Stal Gorzów podejmie we własnej hali dobrze znanego rywala czyli WKS Śląsk Wrocław. Mecz odbędzie się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów 7. Początek spotkania o godzinie 17:00.

WKS Śląsk Wrocław w minionym sezonie rywalizował ze Stalą w grupie B I ligi. Gorzowianie rozegrali z najbliższym rywalem dwa mecze, w pierwszym meczu we Wrocławiu przegrali jedną bramką 31:30 by natomiast u siebie zrewanżować się z nawiązką. Żółto-niebiescy zwyciężyli 40:31. Ostatecznie poprzedni sezon zespół ze stolicy Dolnego Śląska zakończył na 4 miejscu awansując do Ligi Centralnej dzięki najlepszemu bilansowi punktowemu. W obecnej kampanii WKS Śląsk Wrocław rozegrał dziesięć meczy, sześć razy uległ rywalom i odniósł cztery zwycięstwa. Ponadto Wrocławianie mają do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie z MKS Grudziądz. Aktualnie nasi najbliżsi rywale zajmują 9 miejsce w ligowej tabeli i na swoim koncie zgromadzili 12 punktów. Jest to zdecydowanie poniżej oczekiwań drużyny z Wrocławia, która ma bardzo ambitne cele i chce nawiązać do najlepszych lat w historii Śląska. Zespół Marcina Palicy uległ nie wielkim zmianą kadrowym ale chyba największym osłabieniem jest odejście bramkostrzelnego skrzydłowego Bartosza Markiewicza. Do drużyny nie dawno dołączył wracający po kontuzji Marcin Tórz mający spore doświadczenie Superligowe (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski). Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny WKS-u jest skrzydłowy Kacper Okapa, który zgromadził już w tym sezonie 45 trafień. Mózgiem drużyny jest rozgrywający Michał Wiewiórski (38 bramek), którego wspomagają Bartłomiej Koprowski (29) oraz bardzo dobrze znany w Gorzowie Adrian Turkowski (36). Nie możemy też zapomnieć o bardzo solidnych kołowych w składzie WKS-u, którymi są Konrad Cegłowski (35) i Paweł Salacz. Aby mieć cały obraz drużyny musimy też wspomnieć o doświadczonych bramkarzach Marcinie Młoczyńskim i Dawidzie Gale. Najbliższe spotkanie w Gorzowie na pewno nie będzie spacerkiem ponieważ takich meczy już nie ma w Lidze Centralnej. O każdy punkt trzeba stoczyć bardzo twardy bój na boisku. Śląsk na pewno przyjedzie powalczyć o 3 punkty. Czy Budnex Stal Gorzów pokona dobrze znanego rywala? Kto wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji? Dowiemy się już w sobotę.

Gorzowianie przystąpią do spotkania bez Tomasza Gintowta, który nadal leczy kontuzję, której nabawił się na turnieju w Legnicy. Stalowcy co mecz dostarczają swoim kibicom niesamowitych emocji. Nie inaczej pewnie będzie i w tym meczu, a że gorzowianie grają coraz lepiej to na pewno będą chcieli podtrzymać dobrą passę. Drużyna Budnex Stali Gorzów chce zgarnąć w tym meczu 3 punkty aby utrzymać trzecie miejsce w lidze i spokojnie przepracować przerwę świąteczną. Czy gorzowianie znajdą sposób na przeciwnika i wygrają? Dowiemy się tego dopiero w sobotnie popołudnie. Bądźmy razem z drużyną. Wszyscy na hale. Do boju STAL !!!

Przypominamy, iż trwa sprzedaż biletów na w/w spotkanie. Wejściówki do nabycia w sklepie klubowym przy Stadionie oraz w dniu zawodów w kasie.

Udostępnij