Zespół Budnex Stal Gorzów przegrywa ostatni mecz w 2021 roku w Ligi Centralnej z WKS Śląskiem Wrocław. Gorzowianie nie obronili swojej twierdzy i zostali pokonani różnicą 2 bramek. 12 kolejka Ligi Centralnej przyniosła czwartą przegraną gorzowian. Tak można w skrócie podsumować sobotnie zmagania. Ostatecznie po 60 minutach gry na tablicy wyników w hali SP20 w Gorzowie widniał rezultat 28:30.

Długo musieliśmy czekać na pierwszą bramkę w tym meczu. Obie drużyny dobrze broniły i nikt nie był wstanie przebić się przez defensywę rywala. Pierwszą bramkę w 5 minucie meczu zdobył Bartosz Starzyński. Kolejn z kontry rzucił najskuteczniejszy tego dnia w gorzowskiej ekipie Aleksander Kryszeń. Budnex Stal Gorzów prowadził 2:0 ale trwało to bardzo krótko ponieważ Śląsk wyrównał. Kolejne bramki dla Stali padły bardzo szybko ponieważ bardzo dobrze w ataku współpracował tercet rozgrywających Rafał Renicki, Bartosz Strarzyński oraz Mariusz Kłak. Gorzowianie dzięki dobrej defensywie i świetnej postawie w bramce Krzysztofa Nowickiego wyprowadzali szybkie kontrataki, które pewnie kończyli Mateusz Stupiński oraz Aleksander Kryszeń. W 18 minucie było 10:5 i wydawało się że już nic nie zagrozi rozpędzonej Stali ale WKS nie odpuścił i systematycznie zmniejszał dystans. W 29 minucie był już remis po trafieniu Łukasza Palicy. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie zdobył Mariusz Kłak i to Budnex Stal Gorzów schodził na przerwę prowadząc jedną bramką 15:14.

Drugą połowę meczu dużo lepiej rozpoczął WKS Śląsk Wrocław. Drużyna z Dolnego Śląska zmieniła ustawienie w obronie. Zmiana ta przyniosła zamierzony efekt. Łukasz Palica zaczął indywidulanie kryć Rafała Renickiego przez co atak gorzowskiego zespołu stracił na płynności. Goście dobrą obroną wymuszali na gospodarzach błędy po których wyprowadzali skuteczne kontrataki. Szybko udało się Śląskowi odskoczyć i zbudować solidną przewagę bramkową. W 42 minucie meczu WKS prowadził już 5 bramkami 18:23 i to Stal musiała gonić. O czas poprosił trener Stali Oskar Serpina. Przerwa i rozmowa z trenerem podziała mobilizująco na gorzowskich zawodników. Drużyna Budnex Stali Gorzów zmniejszyła straty do 2 bramek po trafieniu Wiktora Bronowskiego w 48 minucie mecze. Niestety następne minuty należały do graczy z Wrocławia, którzy spokojnie i cierpliwie rozgrywali swoje akcje zdobywając kolejne bramki. Stalowcy robili co mogli by dogonić rywala ale nie udało się. Ostatecznie po trafieniach Mariusza Kłaka, Mateusza Stupińskiego i Aleksandra Kryszenia gorzowianie zmniejszyć straty do 2 bramek. WKS Śląsk Wrocław po bardzo dobrym spotkaniu wywozi z Gorzowa 3 punkty wygrywając 30 do 28.

Czwarta przegrana drużyny Budnex Stal Gorzów sezonie 2021/22 stała się faktem. Trzeba otwarcie przyznać, że zespół z Dolnego Śląska zagrał bardzo dobry mecz i wygrał. Nikt się nie załamuje, trzeba pracować i grać dalej ponieważ nie skończyliśmy jeszcze pierwszej rundy. Pomimo przegranej zespół Stali ostatecznie zakończył rok 2021 na 3 miejscu w ligowej tabeli. Teraz czeka zespół przerwa świąteczna i czas na regenerację oraz podleczenie wszystkich mikro urazów oraz kontuzji, których w pierwszej rundzie nie brakowało. Najbliższe spotkanie Budnex Stal Gorzów rozegra dopiero 19 stycznia 2022 roku. Będzie to niesamowita gradka dla kibiców szczypiorniaka ponieważ do Gorzowa przyjedzie na mecz Pucharu Polski Superligowy zespół Wybrzeża Gdańsk. Już nie możemy się doczekać tej konfrontacji obu drużyny. Już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Do zobaczenia na hali !!!