Waldemar Sadowski, prezes Stali Gorzów ?Budowa nowych garaży, przygotowanie warsztatu dla młodych zawodników, modernizacja wieżyczki sędziowskiej i trybuny głównej, wymiana bandy, a także remont pomieszczeń biurowych sztabu szkoleniowego to tylko nieliczne przykłady, na to, że nie próżnujemy. Jesteśmy świadomi, że tak duży stadion wymaga wielkich nakładów i pracy, ale razem z Miastem oraz z OSiR-em konsekwentnie modernizujemy nasz ukochany obiekt. Wychodzimy także naprzeciw oczekiwaniom naszych kibiców. Działamy również, aby w jak najszybszym możliwie czasie wybudować toalety stacjonarne. Doskonale wiemy, że obecne rozwiązania nie są dla kibiców optymalne i wymagają szybkiej zmiany.?


Dzięki decyzji radnych Gorzowa Wielkopolskiego, którzy przekazali ze swojej puli środki finansowe (ok. 400 tys. zł) będzie możliwe w porozumieniu z OSiR rozpoczęcie działań związanych z budową toalet stacjonarnych. Cały projekt szacowany jest na milion czterysta tysięcy zł (brutto) i będzie realizowany w dwóch etapach. Pierwszy ? to budowa i przygotowanie inwestycji do tzw. stanu surowego zamkniętego. Drugi to prace wykończeniowe. Nowy budynek z toaletami będzie miał ok. 200 metrów kwadratowych i stanie w miejscu gdzie dzisiaj stoją toalety przenośne. Do prac zostanie wykorzystany projekt budowy toalet, który był w pierwotnym planie budowy stadionu. Czas trwania prac uzależniony jest od oczywiście środków finansowych, ale nie powinien być dłuższy niż 2 lata.


?Chciałem podziękować radnym, którzy tak jak my widzą zasadność realizacji tego projektu. To dla nas bardzo ważne, aby cały stadion i jego zaplecze odpowiadały współczesnym normom. Priorytetem dla nas jest, aby kibic czuł się u nas komfortowo i dobrze. Włodzimierz Rój, dyrektor gorzowskiego OSiR oraz miasto Gorzów to nasi partnerzy, na których zawsze możemy liczyć.
?Prezes Sadowski od dawna zwracał na problem toalet na gorzowskim stadionie żużlowym. Można powiedzieć, że tak długo, aż w końcu przyniosło to pozytywny skutek? ? mówi Włodzimierz Rój, dyrektor gorzowskiego OSiR.

Udostępnij