Enea została sponsorem tytularnym zawodników Stali Gorzów ścigających się w U24 Ekstralidze. Koncern energetyczny będzie także wspierać drużynę ebut.pl Stal Gorzów – wicemistrza Drużynowych Mistrzostw Polski.

Do tej pory Enea wspierała turnieje organizowane przez Stal Gorzów na stadionie im. Edwarda Jancarza oraz udział drużyny U24 w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski U24. Teraz rozszerzyła wsparcie żużlowców z klubu Stal Gorzów o drużynę seniorów, występujących w PGE Ekstralidze.

– Dotychczasowe sukcesy gorzowskich żużlowców i udana współpraca z klubem to dla nas dobry argument by rozszerzyć wsparcie Enei dla Stali Gorzów. Mamy nadzieję, że zawodnicy właściwie wykorzystają nasze zaangażowanie i w nowym sezonie odniosą wiele sukcesów – powiedział Marcin Wenzel, zastępca dyrektora Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

Bardzo cieszę się przede wszystkim z kontynuacji umowy ponieważ Enea wspierała klub Stal Gorzów już we wcześniejszych latach. Współpraca ta nabiera charakteru długoterminowego i cieszy też fakt, że siła marketingowa Stali Gorzów została doceniona o czym wskazuje rozszerzony charakter współpracy na drużynę seniorów w zbliżającym się sezonie 2023 ?powiedział Waldemar Sadowski, prezes zarządu Stali Gorzów.

Enea od lat wspiera sport: zawodowy i młodzieżowy, będąc sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich oraz imprez triathlonowych, m.in. Enea Bydgoszcz Triathlon oraz Enea IRONMAN Gdynia. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu, wspierając Akademię Warty Poznań i Akademię Lecha Poznań. Firma jest sponsorem m.in. Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.

Udostępnij