Za nami kolejna edycja PGE IMME im. Zenona Plecha. Na toruńskiej Motoarenie najlepszy okazał się Bartosz Zmarzlik. Podium uzupełnili Martin Vaculik, a także Kacper Woryna.

Martin Vaculik stanął na podium

Słowak po raz pierwszy tego dnia na torze pojawił się w 2. biegu. Nasz kapitan wykorzystał w pełni atut 1. pola startowego i objął prowadzenie zaraz po starcie. Tak naprawdę jedynym momentem, w którym mógł poczuć się zagrożony, gdy na 1. okrążeniu podczas pokonywania przeciwległej prostej na moment zawahał się. Jednak jego konkurenci tego nie wykorzystali i Vaculik pognał po pewne 3 punkty.

Słowak pierwszy punkt stracił w 5. biegu. Wówczas po wyjściu z pierwszego łuku znalazł się on na 3. pozycji. Kapitan naszej drużyny zdołał sobie jednak poradzić z Dominikiem Kuberą na dystansie gonitwy. Jednak czasu na dogonienie Bartosza Zmarzlika zabrakło i tym samym nasz kapitan wpadł na metę jako 2.

Żużlowiec z Žarnovicy w kolejnym biegu nie dał żadnym szans rywalom i pewnie pokonał rywali. Chris Holder nawiązał z nim kontakt tak naprawdę tylko po starcie, bo zawodnik z kraju ze stolicą w Bratysławie momentalnie mu odskoczył.

Podczas kolejnego startu 32-latek zanotował najgorszy występ w ciągu dnia. Vaculik został bowiem ograny przez Kacpra Worynę i Wiktora Lamparta. Kapitan ebut.pl Stali Gorzów następnie stanął na wysokości zadania i zwyciężył w ostatnim biegu fazy zasadniczej.

Po tej części zawodów Vaculik na swoim koncie miał 12 punktów. Tyle samo ?oczek? zgromadził Woryna. To jednak żużlowiec reprezentujący klub z Częstochowy zajął 2. miejsce i od razu awansował do finału, gdyż w bezpośrednim starciu to on okazał się lepszy od Słowaka. Tym samym 32-latek o awans do decydującego biegu musiał powalczyć w 1. półfinale. W pierwszym podejściu gonitwa została przerwana i Vaculik dostał ostrzeżenie. Pomimo tego bieg dodatkowy padł jego łupem ii to pomimo faktu, że za jego plecami szalał Fredrik Lindgren.

Zawodnik z Žarnovicy do finału przystępował z 2. pola startowego. Pomimo dobrego wyjścia spod taśmy nie miał on szans w starciu z Bartoszem Zmarzlikiem i tym samym turniej zakończył na 2. pozycji. Podium uzupełnił Kacper Woryna, a Dominik Kubera po ostrym starciu z reprezentantem częstochowskiego klubu nie ukończył biegu.

Anders Thomsen świetnie zaczął, ale?

29-latek z kolei musiał bardziej się natrudzić, aby wygrać swój pierwszy bieg. Duńczyk w 4. gonitwie dnia zaraz po starcie znalazł się na 2. lokacie. Z tyłu nacierał na niego Wiktor Lampart, lecz Skandynaw dzielnie odpierał jego ataki. Na ostatnim okrążeniu Dominik Kubera na wyjściu z 2. łuku popełnił błąd i w ten sposób Anders Thomsen zanotował wygraną.

W swoim drugim biegu zawodnik z kraju ze stolicą w Kopenhadze ponownie zwyciężył. Na starcie skutecznie przeszkodził Januszowi Kołodziejowi, a następnie kilka chwil później skorzystał z błędu Leona Madsena i do końca biegu nie oddał prowadzenia. 29-latek z powodów zdrowotnych wycofał się z zawodów, lecz jak zaznaczył nie miało to nic wspólnego z jego ubiegłoroczną kontuzją, a grypą jelitową.

Co ciekawe pomimo tego? Thomsen znalazł się w najlepszej 10., więc teoretycznie mógłby wystąpić w półfinale. Oczywiście do tego nie doszło.