18 kwietnia ebut.pl Stal Gorzów po raz pierwszy w tym sezonie rozegra mecz na stadionie imienia Edwarda Jancarza. Stalowcy podejmą reprezentantów ZOOleszcz GKM Grudziądz.

Grudziądzanie w tym roku marzą, aby w końcu znaleźć się w fazie play-off. Kilkukrotnie byli blisko, lecz zawsze sezon kończyli już na fazie zasadniczej. Teraz mają jednak więcej argumentów, aby to zmienić. Nicki Pedersen w sezon wszedł znakomicie. W meczu przeciwko reprezentantom Tauron Włókniarza Częstochowa, Skandynaw wywalczył komplet 18 punktów, co w głównej mierze przyczyniło się do tego, że po 15 biegach na tablicy wyników obie ekipy miały po 45 punktów.

W składzie ?Gołębi? względem poprzedniego meczu doszło do dwóch zmian. Norbert Krakowiak zastąpi Mateusza Szczepaniaka, a Kacper Łobodziński zmieni Wiktora Rafalskiego w formacji juniorskiej, w której ujrzymy także Kacpra Pludrę. Gleb Chugunov, Max Fricke, Frederik Jakobsen będą starali się wywalczyć, jak najlepszy wynik dla swojej drużyny.

Ebut.pl Stal Gorzów reprezentować będą nasz kapitan Martin Vaculik, Szymon Woźniak, Anders Thomsen Oskar Fajfer, Wiktor Jasiński, Mateusz Bartkowiak i Oskar Paluch. Spora część z nich wzięła udział w wygranym sparingu z leszczynianami. W dodatku Woźniak przyczynił się do awansu reprezentacji Polski do wielkiego finału DME, gdyż w sobotę rywalizował w Gdańsku i wywalczył 12 punktów.

Czas zatem na pierwsze ściganie na Jancarzu. Liczymy na znakomity mecz. Zaczynamy PGE Ekstraligę na Jancarzu!

Udostępnij