W 5. kolejce PGE Ekstraligi Stalowców czeka wyjazd do aktualnego lidera rozgrywek Betard Sparty Wrocław. Zespół z Wrocławia jeszcze w tym sezonie nie znalazł pogromcy na torze. O sile Spartan niech świadczy fakt, że wywieźli dwa punkty z Lublina i tym samym przerwali fenomenalną zwycięską passę ?Koziołków? na własnym owalu.

Trudno znaleźć słaby punkt w ekipie z Wrocławia. Przed sezonem do drużyny dołączył wychowanek leszczyńskiej Unii ? Piotr Pawlicki, który dobrze wszedł do zespołu. Były ?Byk? dla nowej ekipy dowozi bardzo ważne punkty. Woffinden, Łaguta, Janowski, Bewley te nazwiska robią wrażenie, a starty w jednym teamie powoduje, że przez wielu ekspertów są wskazywani jako główny faworyt do mistrzowskiego tytułu w sezonie 2023.

Juniorzy to przede wszystkim Bartłomiej Kowalski, zdobywca Srebrnego Kasku przed kilku dni. W parze aktualnie jedzie z Kacprem Andrzejewskim, który jeszcze nie ma tak wielkiego żużlowego doświadczenia.

Stalowcy w tym sezonie udowadniają, że walczą do końca w każdym spotkaniu. I tak na pewno będzie też we Wrocławiu. Będzie trudno, ale już nie raz ekipa z Gorzowa pokazała, że są w stanie wygrać z każdym i wszędzie.

Trzymajcie kciuki!

ebut.pl Stal Gorzów

 1. Szymon Woźniak
 2. Wiktor Jasiński
 3. Martin Vaculik
 4. Oskar Fajfer
 5. Anders Thomsen
 6. Mateusz Bartkowiak
 7. Oskar Paluch

Betard Sparta Wrocław

 1. Tai Woffinden
 2. Daniel Bewley
 3. Artiom Łaguta
 4. Piotr Pawlicki
 5. Maciej Janowski
 6. Kacper Andrzejewski
 7. Bartłomiej Kowalski

Udostępnij