W czwartek, 21 września odbędzie się drugi z czterech finałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Tym razem areną zmagań będzie stadion imienia Edwarda Jancarza.

Co działo się w Zielonej Górze?

Pierwszy finał rozegrano po drugiej stronie województwa lubuskiego. Na stadionie przy ulicy Wrocławskiej 69 triumf odnieśli reprezentanci Orlen Cellfast Wilków Krosno. Krośnianie zdobyli 35 punktów – o 1 więcej od Maszewski GKM-u Grudziądz. Drużyny z województwa lubuskiego zaś walczyły o podium. Finalnie Falubaz Zielona Góra z dorobkiem 29 “oczek” zajął 3. lokatę, a Stal Gorzów z 29 punktami uplasowała się na 4. pozycji. Warto jednak dodać, że Stalowcy jechali w trzech, a reszta drużyn miała komplet zawodników.

Liderem krośnian był Denis Zieliński (10 punktów), grudziądzan Kevin Małkiewicz (11), zielonogórzan Michał Curzytek (10), a gorzowian Oskar Paluch (9).

Zasady rozgrywania zawodów

DMPJ od lat rozgrywa się na zasadach czwórmeczu, czyli systemu, który niedawno do fazy medalowej wprowadziła liga duńska. W każdym biegu bierze udział po jednym żużlowcu danej drużyny. Obowiązuje klasyczna punktacja tj. 3 punkty za zwycięstwo, 2 za 2. miejsce, 1. “oczko” za 3. i lokatę i 0 za finisz na końcu stawki. Co ważne i o czym przekonali się Stalowcy, w tym roku w finale nie można stosować już zastępstwa zawodnika.

Silni Stalowcy

Reprezentanci Stali Gorzów przed sezonem należeli do grona faworytów rozgrywek. Przez fazę grupową przeszli jak burze, lecz potem zaczęły się problemy. W lipcu w wyniku upadku właśnie w tych zawodach Mateusz Bartkowiak został kontuzjowany. Później po finale Ekstraligi U24 dołączył do niego Jakub Stojanowski. Oznaczało to, że Oskar Paluch oraz Oskar Hurysz musieli we dwójkę walczyć o punkty i dalsze awanse. Duet Oskarów dał radę.

Nastolatkowie raz za razem zadziwiali żużlowe środowisko swoją wielką walecznością. I to dzięki ich heroicznej postawie Stal Gorzów awansowała do finału imprezy. W Zielonej Górze jechał już z nimi Mateusz Bartkowiak. 20-latek zdołał wygrać 1 bieg w imponującym stylu i nie bał się obierać różnych ścieżek jazdy.

Jak Stalowcy spiszą się teraz? Zapraszamy wszystkich kibiców, aby przyszli dopingować juniorów.

Awizowane składy:

Stal Gorzów:

1. Oskar Hurysz

2. Mateusz Bartkowiak

3. Jakub Stojanowski

4. Oskar Paluch

Wilki Krosno:

5. Krzysztof Sadurski

6. Piotr Świercz

7. Szymon Bańdur

8. Denis Zieliński

GKM Grudziądz:

9. Kevin Małkiewicz

10. Wiktor Rafalski

11. Kacper Pludra

12. Kacper Łobodziński

Falubaz Zielona Góra:

13. Maksym Borowiak

14. Dawid Rempała

15. Michał Curzytek

16. Kacper Rychliński

Wstęp bezpłatny.
Program Zawodów dostępny przy wejściu od ul. Jasnej.
Wejście od ulicy Jasnej – sektory 17-19 od godz. 16.30.

Udostępnij