Dziś (17.06.2024r.) o godz. 17:00 na Jancarzu kolejne emocje żużlowe. Tym razem rozegrana zostanie VII runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi. Na naszym terenie ujrzymy trzech Stalowców.

W czołowej 5. klasyfikacji przejściowej mamy dwóch naszych przedstawicieli. Na najniższym stopniu podium plasuje się Kewin Nycz, który do tej pory uzbierał na swoim koncie 62 punkty. Tuż za nim lokuje się z kolei Filip Bęczkowski, który traci do niego jedno „oczko”. Nasi zawodnicy tracą jednak dość sporo do liderów. Zawodnik, który po 6 rundach jest sklasyfikowany najwyżej, a więc Karol Szmyd, przy nazwisku którego można napisać 76 punktów. Wicelider, czyli Maksymilian Kostera traci do niego 4 „oczka”.

W dzisiejszych zawodach pojawi się jedno nowe nazwisko. Jest nim Maksymilian Pawełczak, który rok temu w szwedzkich zawodach SGP3 wywalczył srebrny medal. Trzeba również wpsomnieć o Dominiku Baryłce. To trzeci z muszkieterów Piotra Śwista. Zawodnik ten walczy o miejsce w czołowej 10. klasyfikacji przejściowej.

Turniej składa się z 20 biegów, lecz z racji startu 20 żużlowców w fazie zasadniczej każdy startuje 4 razy, a nie 5. Jak to ma miejsce w np. Speedway Grand Prix. Po tej części zawodó najlepsza czwórka awansuje do wielkiego finału, gdzie walka toczy się o wygraną w turnieju. Warto również dodać, że do klasyfikacji liczą się punkty z toru, a nie te przypisane do pozycji.

Pierwszy bieg zaplanowano na godzinę 17:00. Wejście od ul. Jasnej od godz. 16:30. Wstęp bezpłatny.

Lista startowa:

 1. Maksymilian Pawełczak (Bydgoszcz)
 2. Kewin Nycz (Gorzów)
 3. Bartłomiej Posturzyński (Częstochowa)
 4. Bartosz Derek (Toruń)
 5. Jonasz Żyta (Grudziądz)
 6. Oskar Kręglicki (Krosno)
 7. Arkadiusz Kordek (Krosno)
 8. Michał Obst (Wrocław)
 9. Kacper Witrykus (Zielona Góra)
 10. Dominik Baryłka (Gorzów)
 11. Konrad Górski (Zielona Góra)
 12. Kevin Iwański-Jaura (Grudziądz)
 13. Rafał Grzędziński (Wrocław)
 14. Maksymilian Kostera (Leszno)
 15. Jakub Plutowski (Częstochowa)
 16. Filip Gano (Leszno)
 17. Filip Zaborek (Lublin)
 18. Filip Bęczkowski (Gorzów)
 19. Karol Szmyd (Lublin)
 20. Wiktor Jasiński (Toruń)
Udostępnij