Dziś w pierwszej stolicy Polski odbyły się zawody z cyklu Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski. Impreza zakończyła się zwycięstwem Alexa Zgardzińskiego, zdobywcy 14 „oczek” w pięciu startach. Taką samą liczbę punktów wywalczył Adrian Cyfer, jednak ze względu na porażkę w bezpośrednim starciu ze Zgardzińskim został on sklasyfikowany na drugiej pozycji. Skład podium uzupełnił Marcin Nowak, który zapisał na swoim koncie o dwa „oczka” mniej. Pozostali zawodnicy Stali Gorzów – Łukasz Kaczmarek (7 pkt.) oraz Tomasz Walasek (4 pkt.) zajęli miejsca 10. i 12. Warto również dodać, iż dzisiejszy turniej był pierwszym tej rangi występem w karierze Klaudii Szmaj.

Po zasadniczej części Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski rozegrano także gonitwę barażową o miejsce w biegu memoriałowym poświęconym pamięci tragicznie zmarłych gnieźnieńskich żużlowców, a następnie sam wspomniany wyścig. Jego triumfatorem okazał się Marcin Nowak, który przywiózł za swoimi plecami Adriana Cyfera, Alexa Zgardzińskiego i Daniela Kaczmarka.