Targi Szczecin Motoshow co roku przyciągają miłośników motoryzacji z całej Polski. Wśród grona wystawców po raz trzeci znalazł się Klub Sportowy Stal Gorzów. Jak mówią organizatorzy, udział żółto-niebieskich w ich imprezie to dla szczecinian prawdziwy zaszczyt. 

 

Kolejna edycja Szczecin Motoshow odbyła się w miniony weekend. Nie mogło na niej zabraknąć nadwarciańskiego klubu. – W Szczecinie podczas Motoshow gościliśmy już trzeci raz z rzędu. Z każdym rokiem poziom imprezy rośnie. Jest tam mnóstwo wystawców związanych z motoryzacją, ale i mnóstwo „maniaków” dwóch bądź czterech kółek – tłumaczy Jacek Gumowski, marketing manager Stali Gorzów.

 

Jak tłumaczą pracownicy gorzowskiej Stali, z każdym kolejnym rokiem przekonują się, że Szczecin w jakimś stopniu „żużlem stoi”. – Kibiców, którzy przewijają się przez nasze stoisko było naprawdę dużo i co najważniejsze, żużel nie jest dla nich tematem obcym. Wiedzą kto w Stali jeździ, wiedzą kiedy mecze są u nas, a nawet potrafią chwalić się karnetami całosezonowymi. A nam nie pozostaje nic innego, jak postarać się, by otworzyć kolejny punkt partnerski – tym razem w mieście Szczecin – dodaje Gumowski.

 

Z udziału gorzowian w przedsięwzięciu bardzo zadowoleni są również sami organizatorzy Motoshow. Jak wyjaśniają, impreza to wielkie święto środowiska motoryzacyjnego. W jednym czasie i jednym miejscu spotykają się posiadacze aut nowoczesnych i zabytkowych; przedstawiciele litery prawa – policjanci, pracownicy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego; osoby nieco to prawo naginające, jak chociażby amatorzy driftowania; motocykliści… – To jedyna taka impreza, gdzie spotykają się wszyscy razem i nawzajem się podziwiają. Żużla nie ma w Szczecinie, ale to kultowy motocyklowy sport, mający największe osiągnięcia – mówi Marek Zajdel, rzecznik prasowy Szczecin Motoshow.

 

Przedstawiciele targów przyznają, że obecnie nie wyobrażają sobie swojej imprezy bez udziału klubu z Gorzowa. – Staliście się nieodłączną częścią Motoshow. Stal to wielkie tradycje i wielcy sportowcy. Bardzo dużo ludzi z naszego miasta jeździ na wasze mecze. Gorzowski żużel traktowany jest jak żużel szczeciński, z nikim innym nie możemy się utożsamiać. To, że bierzecie udział w naszych imprezach to dla nas super atrakcja i wielkie wyróżnienie – zakończył rzecznik Motoshow.

Udostępnij