Końcówka kwietnia w galerii handlowej NoVa Park na gorzowskim Zawarciu stała pod znakiem żużla. To tu swoje urodziny świętował Bartek Zmarzlik, tutaj wydano dwa tysiące odblaskowych kamizelek dla przedszkolaków i tutaj odbyła się unikatowa wystawa motorów żużlowych.

Wystawa maszyn przyjechała do nas z Torunia. Jej właścicielem jest Maciej Gralak. – Ogólnie interesuję się motoryzacją. A żużel w Toruniu, tak jak w Gorzowie, jest religią. Sam amatorsko uprawiam żużel. A stare motocykle są fajne, mają duszę – mówił o przyczynach kolekcjonowania motorów.

Gorzowianie mogli jako pierwsi w Polsce obejrzeć ekspozycję na żywo. Wcześniej gościła ona w programie TVN Turbo „Legendy PRL-u”. Mieszkańcom naszego miasta wystawa przypadła do gustu i cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród najmłodszych miłośników speedway’a, jak i tych pamiętających jeszcze początki żużla w Gorzowie.

W parze z wystawą motorów szła kontynuacja akcji „Bezpiecznie ze Stalą”. W przeciągu tygodnia NoVa Park i gorzowska Stal wydały dwa tysiące odblaskowych kamizelek, mających chronić bezpieczeństwo gorzowskich przedszkolaków.

– Stal to więcej niż klub. Niezmiernie cieszy nas udział w tego typu przedsięwzięciach. Pracujemy mocno nad tym, by klub nie kojarzył się jedynie z ligową niedzielą, ale również z szeregiem pobocznych inicjatyw skierowanych do lokalnej społeczności. Współpraca z NoVa Park układa nam się świetnie i na pewno przygotujemy dla kibiców jeszcze niejedną akcję – powiedział prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora.

A jak wspólne inicjatywy ocenia druga strona? Dyrektor NoVa Park Joanna Bagińska przyznaje, że kierownictwo galerii jest bardzo zadowolone z przebiegu akcji.

– Współpracę ze Stalą oceniam bardzo pozytywnie. Pomysł z przekazaniem kamizelek odblaskowych dla zwiększenia bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców Gorzowa był bardzo trafiony – nasze centrum w ciągu tygodnia odwiedziło kilkadziesiąt zorganizowanych grup przedszkolnych, dzieci otrzymywały kamizelkę po krótkim instruktażu dotyczącym bezpieczeństwa na drodze. Dodatkowo kamizelki rozdawaliśmy młodym klientom NoVa Park podczas eventów organizowanych w ramach obchodów 1. Urodzin CH NoVa Park. Wystawa motocykli była również nie lada atrakcją, o czym świadczy to, że nie tylko mężczyźni podchodzili by podziwiać motory. Frekwencja w galerii w tych dniach była znakomita, akcje ściągnęły do nas wiele osób – nie tylko z Gorzowa, ale i z całego regionu – podsumowała Joanna Bagińska, dyrektor Centrum Handlowego NoVa Park.

Udostępnij