Zeszłoroczny turniej Grand Prix w Gorzowie przyciągnął około 10 tysięcy kibiców. Kolejna odsłona Indywidualnych Mistrzostw Świata w naszym mieście już 15 czerwca.

 

Przede wszystkim, w odróżnieniu od wielu innych turniejów, rok temu na naszym torze nie brakowało walki i mijanek na dystansie. Tak się szczęśliwie złożyło, że Gorzów Wielkopolski zorganizował jubileuszowy, 150 turniej cyklu Grand Prix. Zawody o miano najlepszego zawodnika globu przysporzyły wiele emocji dzięki polskim zawodnikom – Tomaszowi Gollobowi i Bartoszowi Zmarzlikowi, którzy po nienajlepszym początku zwarli szeregi i doszli aż do finału. Po ciekawej rywalizacji na podium stanęli kolejno Martin Vaculik, późniejszy mistrz świata Chris Holder i Bartosz Zmarzlik. Tym samym było to najmłodsze podium w historii cyklu Grand Prix!

 

Środowisko żużlowe z Gorzowa mocno liczy na ponowne przyznanie dzikiej karty Zmarzlikowi w roku 2013. Kolejny turniej GP Polski już 15 czerwca. Miasto jest już gotowe na przyjęcie gości z całego globu. Gorzowska runda cyklu Grand Prix będzie miała miejsce 15 czerwca i z pewnością dostarczy kibicom wielu wrażeń. W tym roku publikę rozgrzewać do czerwoności będą pojedynki między innymi Krzysztofa Kasprzaka z Jarosławem Hampelem – nowym liderem Falubazu, czy Nielsa Kristiana Iversena z Andreasem Jonssonem. Ponadto kibice będą mogli zobaczyć dobrze znanych, byłych reprezentantów Stali: Tomasza Golloba i Mateja Zagara. Takie zestawienie gwarantuje pełną gamę emocji na torze, z małymi, klubowymi podtekstami w tle. Czy kibice nie kochają tego najbardziej?

 

Sprzedaż wejściówek na gorzowską rundę Grand Prix trwa. Szczegóły tutaj – link.

Udostępnij