Pierwsze zwycięstwo w swojej karierze zawodowej odniósł Tai Woffinden. Na podium uplasowali się również Krzysztof Kasprzak oraz Nicki Pedersen. 

 

Początek zawodów nie był udany dla Polaków. Tomasz Gollob oraz Jarosław Hampel dojechali do mety na ostatnich pozycjach, a Krzysztof Kasprzak mimo udanego startu musiał uznać wyższość Nickiego Pedersena oraz Emila Sajfutdinowa. Sytuacja poprawiła się po równaniu toru. Wtedy to, kapitan Stali Gorzów uległ jedynie Matejowi Zagarowi, a Jarosław Hampel pewnie pokonał Grega Hancocka, Nickiego Pedersena oraz… Tomasza Golloba. 

 

Gdy wydawało się, że Jarosław Hampel zacznie swój marsz ku finałowi… po raz kolejny zawiódł oczekiwania swoich kibiców. Jego słabszą dyspozycję wykorzystał Martin Vaculik oraz Matej Zagar. W przeciwieństwie do zawodnika Falubazu Zielona Góra, z bardzo dobrej strony pokazał się chwilę później Krzysztof Kasprzak, który pewnie wygrał swój wyścig. W  11. gonitwie swoje szanse na półfinał stracił za to Tomasz Gollob. Po nieudanym starcie nie potrafił się zbliżyć do Emila Sajfutdinowa oraz Fredrika Lindgrena.

 

W  13. biegu kolejny raz wielki charakter pokazał Nicki Pedersen. Z ogromnym bólem ręki po pięknej walce pokonał Mateja Zagara i zanotował przy swoim nazwisku kolejną „trójkę”. Niestety, swoich zdobyczy punktowych nie powiększyli kolejny raz Jarosław Hampel i Tomasz Gollob. Realne szanse na półfinał spośród polskich reprezentantów na tę chwilę miał już tylko Krzysztof Kasprzak. W swoim biegu musiał jednak uznać wyższość Taia Woffindena oraz Martina Vaculika. 

 

Piąta seria startów rozpoczęła się od kolejnego zwycięstwa Emila Sajfutdinowa. Jednak największych emocji dostarczył późniejszy zwycięzca, który do ostatnich metrów próbował pokonać Grega Hancocka. Chwilę później swoją pierwszą „trójkę” w tym dniu zanotował Niels Kristian Iversen. To co udało się Duńczykowi, po raz kolejny pozostało poza zasięgiem słabo spisującego się w tym dniu Tomasza Golloba. Kapitan reprezentacji Polski w swoim ostatnim starcie uległ Andreasowi Jonssonowi i pożegnał się z turniejem z zaledwie 3 oczkami. W ostatnim biegu rzutem na taśmę do półfinałów zakwalifikował się Jarosław Hampel.

 

W pierwszym półfinale rewelacyjnym manewrem popisał się Krzysztof Kasprzak, który po nieudanym starcie ściął do krawężnika, a następnie na drugim łuku powtórzył tę akcję. Dzięki temu zdobył drugą pozycję i zakwalifikował się do wielkiego finału razem z Emilem Sajfutdinowem. Chwilę później swoje wielkie umiejętności po raz kolejny pokazał Tai Woffinden. Anglik próbował wyprzedzić Nickiego Pedersena na każdym skrawku toru, aż w końcu wyprzedził Duńczyka o błysk szprychy na samej mecie. Z rywalizacji odpadł natomiast Jarosław Hampel, który przyjechał na trzeciej pozycji.

 

W finale ogromnej presji nie wytrzymał Emil Sajfutdinow. Najlepszy zawodnik fazy zasadniczej dotknął taśmy i pozbawił się szans na trzecie zwycięstwo z rzędu. W powtórce najlepszy okazał się znakomity Tai Woffinden, a tuż za nim nieoczekiwanie uplasował się Krzysztof Kasprzak po rewelacyjnej walce z Nicki Pedersenem. 

 

 

Wyniki:
1. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 19 (3,3,3,3,1,3,3) + 1. miejsce w finale
2. Krzysztof Kasprzak (Polska) – 12 (1,2,3,1,1,2,2) + 2. miejsce w finale
3. Nicki Pedersen (Dania) – 10 (3,1,0,3,1,2,u) + upadek w finale
4. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 17 (2,3,3,3,3,3,t) + taśma w finale
5. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 11 (2,1,2,3,2,1)
6. Matej Zagar (Słowenia) – 10 (3,3,2,2,0,0)
7. Andreas Jonsson (Szwecja) – (1,2,2,1,3,0)
8. Jarosław Hampel (Polska) – 8 (0,3,1,0,3,1)
9. Greg Hancock (USA) – 7 (2,2,1,0,2)
10. Chris Holder (Australia) – (3,2,0,0,2)
11. Niels Kristian Iversen (Dania) – 7 (2,1,0,1,3)
12. Martin Vaculik (Słowacja) – 6 (1,d,3,2,0)
13. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 5 (0,0,2,2,1)
14. Ales Dryml (Czechy) – 4 (1,1,1,1,0)
15.
 Tomasz Gollob (Polska) – 3 (0,0,1,0,2)
16. Josef Franc (Czechy) – 2 (0,0,0,2,0)

17. Vaclav Milik (Czechy) – NS
18. Zdenek Holub (Czechy) – NS

 

Bieg po biegu:
1. Zagar, Iversen, Dryml, Gollob
2. Pedersen, Sajfutdinow, Kasprzak, Franc
3. Woffinden, Lindgren, Jonsson, Hampel
4. Holder, Hancock, Vaculik, Lindbaeck
5. Zagar, Kasprzak, Lindgren, Lindbaeck
6. Woffinden, Holder, Iversen, Franc
7. Hampel, Hancock, Pedersen, Gollob
8. Sajfutdinow, Jonsson, Dryml, Vaculik (d/s)
9. Vaculik, Zagar, Hampel, Franc
10. Kasprzak, Jonsson, Hancock, Iversen
11. Sajfutdinow, Lindgren, Gollob, Holder
12. Woffinden, Lindbaeck, Dryml, Pedersen
13. Pedersen, Zagar, Jonsson, Holder
14. Sajfutdinow, Lindbaeck, Iversen, Hampel
15. Woffinden, Vaculik, Kasprzak, Gollob
16. Lindgren, Franc, Dryml, Hancock
17. Sajfutdinow, Hancock, Woffinden, Zagar
18. Iversen, Lindgren, Pedersen, Vaculik
19. Jonsson, Gollob, Lindbaeck, Franc
20. Hampel, Holder, Kasprzak, Dryml

Półfinały:
21. Sajfutdinow, Kasprzak, Lindgren, Jonsson
22. Woffinden, Pedersen, Hampel, Zagar

Finał:
23. 
Woffinden, Kasprzak, Pedersen (u), Sajfutdinow (t)

Udostępnij