Były żużlowiec gorzowskiej Stali – Bogusław Nowak, jest jedną z osób zaangażowanych w projekt „Równość i Godność”. Niepełnosprawni chcą zwrócić uwagę władz administracyjnych na stworzenie im właściwych warunków do życia. 

 

Członkowie gorzowskiego oddziału Koła Towarzystwa Walki z Kalectwem ruszają w trasę po całej Polsce, by zwrócić uwagę władz administracyjnych wszystkich szczebli naszego państwa na stworzenie właściwych warunków do życia niepełnosprawnych. Projekt będzie realizowany przez zespół w składzie: Bogusław Nowak, Teresa Pruska-Kołodziej i Małgorzata Korzeniowska. Pilotami wyprawy będą Antoni Nowakowski i Wanda Szumna, a specjalnym gościem 29-letni Martyn Sibley z Londynu.

 

– Byłem a Australii, Meksyku, skończyłem studia, prowadzę samochód. Rzecz w tym, że mogę pokazać ludziom, jak wiele jest możliwe. Nawet jeśli jesteś niepełnosprawny, wciąż masz możliwość realizować swoje marzenia. Chcę wspierać inne osoby z niepełnosprawnością , chcę też edukować innych członków społeczeństwa, dlaczego nie powinni tych osób wykluczać – mówi Brytyjczyk.

 

W trakcie wyprawy grupa przedstawi swoje postulaty i zbierze podpisy spotkanych na swojej drodze ludzi. Dokumenty zebrane w ramach realizacji projektu zostaną przekazane do Rzecznika Praw Obywatelskich, Komisji Sejmowej Spraw Społecznych, Kancelarii Premiera i Prezydenta RP, Rzecznika Praw Dziecka, Ministerstwa Sportu i Turystyki i Pełnomocnika Rządu ds. Równości.

Udostępnij