Gorzowska drużyna nie zwalnia tempa i po trzech wygranych z rzędu tym razem udaje się do Bydgoszczy, by tam zmierzyć się z miejscową Polonią. Czy Stalowcy podtrzymają swoją serię i zrobią kolejny krok w kierunku pewnego utrzymania w Speedway Ekstralidze?

 

Polonia Bydgoszcz przed sezonem znacząco przebudowała swój zespół. Z ubiegłorocznego składu pozostał jedynie Robert Kościecha oraz Krzysztof Buczkowski. Z miasta nad Brdą odszedł między innymi Emil Sajfutdinow. Rosjanin po siedmiu sezonach spędzonych w Bydgoszczy postanowił przenieść się do Częstochowy. W jego miejsce włodarze zakontraktowali doświadczonego Grega Hancocka. Amerykanin powrócił w ostatniej kolejce do ligowego ścigania po krótkiej przerwie spowodowanej kontuzją. Klub opuścili również Artiom Łaguta i Tomasz Gapiński. Zarząd składywęgla.pl Polonii Bydgoszcz postanowił podpisać umowę na starty z Hansem Andersenem oraz wypożyczyć z niemieszczącego się w składzie Falubazu Zielona Góra Aleksandra Łoktajewa. Kibice szczególnie zadowoleni są z tego drugiego transferu. Ukrainiec od początku tego sezonu prezentuje wysoką formę. Parę juniorską tworzą natomiast Mikołaj Curyło i Szymon Woźniak.

 

Bydgoszczanie po pięciu rozegranych meczach z dorobkiem 2 punktów znajdują się na 9. pozycji w Speedway Ekstralidze. Jednak mecz ze Stalą Gorzów będzie dopiero drugim w ich wykonaniu przed własną publicznością. Wcześniej pewnie pokonali na torze przy ulicy Sportowej rewelację rozgrywek Betard Spartę Wrocław 54:36.

 

Awizowane składy:

 

Stal Gorzów:

1. Daniel Nermark

2. Linus Sundstrom

3. Krzysztof Kasprzak

4. Paweł Hlib

5. Niels Kristian Iversen

6. Bartosz Zmarzlik

 

Polonia Bydgoszcz:

9. Greg Hancock
10. Robert Kościecha
11. Aleksandr Loktaev
12.
Hans Andersen
13. Krzysztof Buczkowski
14. Mikołaj Curyło

 

Początek zawodów: 18:30

Udostępnij