W niedzielę 23 czerwca Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort już po raz jedenasty zaprasza na XI edycję Święta Konia.

Jak co roku miłośnicy koni i sportów jeździeckich a także rodziny z dziećmi mogą liczyć na wiele atrakcji. W programie znajdują się m.in. regionalne zawody w skokach przez przeszkody (klasa L, P, N), pokaz zaprzęgów, pokaz jazdy w stylu western oraz pokazy hodowlane. Konnym atrakcjom towarzyszą zabawy i konkursy dla najmłodszych oraz pokazy kulinarne Szefa Kuchni Pałacu Mierzęcin.

Święto Konia to cykliczna impreza dla pasjonatów sportów konnych, organizowana od 2002 roku przez Pałac Mierzęcin, która cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem i przyciąga gości z całej Polski. Sportowych emocji dostarczają zgromadzonej publiczności zmagania jeźdźców w towarzyskich i regionalnych zawodach skoków przez przeszkody. Co roku Święto Konia uświetniają znani w hippicznym środowisku eksperci i showmani. Ze swoimi pokazami wystąpiła tu Karolina Wajda, a także francuska grupa Horseman Team.

Cieszymy się, że jak co roku będziemy mogli gościć przedstawicieli świata jeździeckiego, miłośników koni i licznych odwiedzających. Nasza impreza z roku na rok cieszy się niesłabnącą popularnością w regionie – przekonuje Tomasz Schulz, Dyrektor Pałacu Mierzęcin Wellness & Wine Resort. Goście będą mogli podziwiać przygotowane dla nich liczne atrakcje konne, ale również zwiedzić cały pałacowy obiekt, spacerować po parku, poznawać wina z Winnicy Pałac Mierzęcin oraz specjalności naszej kuchni na Pokazie Kulinarnym.

Organizatorem Święta Konia jest Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort. Jedyny w Polsce obiekt turystyczny, który posiada swoją własną winnicę, przetwórnię, piwnicę win oraz Grape SPA. Położony w województwie lubuskim, oferuje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Własna stadnina w połączeniu z atrakcyjną okolicą lasów i łąk stanowi znakomite miejsce zarówno do nauki jazdy, jak i organizacji konnych eventów.

Udostępnij