Od 2012 roku w Zespole Szkół numer 12 rozwija się sekcja speedrowera ściśle współpracująca z gorzowską Stalą. Nasza drużyna od pewnego czasu startuje nawet w oficjalnych żółto-niebieskich koszulkach. Cały czas podnosi się też poziom jazdy gorzowian.

 

Drużyna speedrowera stworzona jest z uczniów klasy o profilu speedrowerowo-żużlowym w ZS nr 12, który położony jest kilkaset metrów od Stadionu imienia Edwarda Jancarza. – W naszej szkole wszyscy kibicują żużlowi, to nas zainspirowało, by stworzyć klasę sportową o charakterze żużlowym – tłumaczy Beata Korban, dyrektor ZS nr 12.

 

Warto dodać, że do szkoły uczęszczał m.in. Adrian Cyfer, który mocno przyczynił się do powstania specjalnej klasy sportowej. Nasz junior miał problemy z pogodzeniem nauki i treningów, dlatego kadra pedagogiczna postanowiła zaryzykować i wcielić w życie nowatorski pomysł utworzenia klasy o niecodziennym profilu, tak by wszyscy adepci czarnego sportu mogli prawidłowo się rozwijać. Przy okazji nie zapomniano o popularnym niegdyś w naszym mieście speedrowerze. Jak zapewne niewielu pamięta, na stadionie Stali na mini-torze, który obecnie zastąpił parking główny, trenowali zawodnicy klubu Quatro Manhattan Gorzów.

 

Speedrowerowcy ze szkoły przy ulicy Śląskiej cały czas podnoszą swoje umiejętności i zgłębiają tajniki ich sportu. Gorzowianie dużo wiedzy czerpią od bardziej doświadczonych kolegów z Zielonej Góry. Tam tradycje speedrowerowe to już kilkanaście lat treningów i startów na arenie ogólnopolskiej.

 

 

Udostępnij