Brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata i lider gorzowskiej Stali postanowił związać się na kolejny rok ze swoim dotychczasowym pracodawcą.

 

Praktycznie już od zakończenia rozgrywek ligowych dla Stali Gorzów, środowisko żużlowe w mieście nad Wartą zastanawiało się, czy włodarzom miejscowego klubu uda się utrzymać lidera drużyny Nielsa Kristiana Iversena. 31-letni Duńczyk zanotował świetny sezon w rozgrywkach ligowych, a następnie zgarnął tytuł drugiego wicemistrza świata na żużlu. Nie było więc tajemnicą, że oczekiwania finansowe zawodnika znacznie wzrosną. Tymczasem sternikom gorzowskiej Stali udało się przekonać Iversena do dalszej współpracy.

 

– Z radością i ulgą mogę powiedzieć, że najważniejszy cel transferowy został osiągnięty. Zatrzymanie Nielsa w Gorzowie było dla zarządu priorytetem. Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że wartość sportowa Nielsa z roku na rok jest coraz wyższa. On oczywiście też ma tego świadomość. Niemniej Niels pamięta jakim zawodnikiem był gdy przychodził do naszego klubu, pamięta, że było mu strasznie ciężko zdobywać punkty w Ekstralidze. To właśnie tutaj wyrósł na prawdziwego lidera gorzowskiej drużyny, stał się czołowym zawodnikiem Ekstraligi i to właśnie w barwach Stali zdobył pierwszy krążek w walce o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Jednak ważne było również środowisko, w którym się znalazł: miasto, stadion, kibice czy tor, na którym czuje się doskonale. Tutaj wszystko mu pasowało, a co do kwestii finansowej, znaleźliśmy wspólny mianownik i ku uciesze wszystkich kibiców, samego zawodnika, jak i zarządu doszliśmy do szczęśliwego rozstrzygnięcia – powiedział prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora.

 

Z obecności Duńczyka w swojej ekipie cieszy się również trener żółto-niebieskich Piotr Paluch. – Niels jest zawodnikiem, który jeździ dla drużyny i którego lubią kibice. Niels często powtarza, że czuje się tu bardzo dobrze, utożsamia się z Gorzowem i naszą drużyną. Uważam, że to w dużej mierze zdecydowało, iż postanowił pozostać z nami, co bardzo mnie cieszy i pozytywnie nastraja przed kolejnym sezonem – uważa szkoleniowiec Stali.

 

Niels Kristian Iversen w sezonie 2013 uzyskał średnią 2,510 pkt/bieg.

Udostępnij