Od niespełna dwóch tygodni znamy klub, w którym w przyszłym sezonie będzie startował Niels Kristian Iversen. Popularny PUK zdecydował się na przedłużenie umowy ze Stalą Gorzów, co bardzo ucieszyło wszystkich sympatyków „Staleczki”. Redakcja www.StalGorzow.pl postanowiła z tej okazji przeprowadzić z Duńczykiem krótki wywiad.

www.stalgorzow.pl:  Niels, podpisałeś ostatnio roczną umowę ze Stalą Gorzów. Jakie czynniki zadecydowały o przedłużeniu Twojego pobytu w mieście nad Wartą?

Niels Kristian Iversen: – Lubię przebywać w Gorzowie. Klub, fani oraz lokalne środowisko bardzo mi odpowiadają – jedyne co musiałem zrobić, to tylko dojść do porozumienia z zarządem. Jestem zadowolony z pozostania w Stali.

Jak mógłbyś ocenić nasz klub, jego organizację oraz otoczenie?

– Stal Gorzów ma niesamowitych kibiców. Zawsze występuje mi się świetnie w spotkaniach, czując ich wsparcie. Klub posiada bardzo dobrą organizację oraz wspaniałe otoczenie.

Na początku października wywalczyłeś w Toruniu brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata, kończąc cykl Grand Prix na wysokiej trzeciej pozycji. Spodziewałeś się tego krążka? Właśnie to było Twoim głównym celem na ten sezon?

– Nie spodziewałem się medalu na początku roku. Wraz z biegiem sezonu, a także kolejnych rund cyklu, zacząłem odnosić wrażenie, że wywalczenie miejsca na podium w końcowej klasyfikacji stało się dla mnie całkiem realne. Przekształciło się to w mój cel dopiero w trakcie sezonu. Głównym założeniem na początku roku było utrzymywanie wysokiego poziomu we wszystkich spotkaniach i turniejach, w jakich miałem okazję wystąpić – być równie skutecznym, gdziekolwiek tylko się ścigam – wszystkie ligi, Grand Prix oraz turnieje indywidualne.

Wiesz już jak będzie wyglądał Twój zimowy tok przygotowań do sezonu 2014? Jakie masz cele na przyszły rok?

– Tak, mam pewien plan treningowy. W jego zarys wchodzi trening na motocrossie, rowerze górskim oraz zajęcia fitness z moim trenerem personalnym – wszystko bardzo podobne do tego, co praktykowałem w kilku ostatnich latach. W każdym sezonie pragnę się udoskonalać i czynić postępy – przyszły rok nie będzie pod tym względem inny.

Czy jest coś, co chciałbyś na zakończenie przekazać kibicom Stali Gorzów?

– Chciałbym po prostu życzyć mieszkańcom Gorzowa i fanom żółto – niebieskich miłej, spokojnej zimy. Dziękuję za świetny doping. Do zobaczenia w przyszłym sezonie.

Udostępnij