Stal Gorzów przekaże elementy odblaskowe w kształcie żużlowca dzieciom z gorzowskich szkół i przedszkoli, które uczestniczyły w projektach „Mali Fani” i „Bezpiecznie ze Stalą”. Inicjatywa realizowana jest wspólnie z GBS Bankiem z Barlinka. W tym wydaniu czwartkowego wywiadu rozmawiamy z Dariuszem Włodkowskim, dyrektorem GBS Banku.

 

www.stalgorzow.pl: Panie dyrektorze, co skłoniło GBS Bank do wsparcia odblaskowej akcji Stali Gorzów?

 

Dariusz Włodkowski: – Tak jak wspomniałem na konferencji przy okazji wręczania odblasków dla najmłodszych, Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku czuje na sobie tą społeczną odpowiedzialność biznesu. Ta akcja może uratować życie bądź zdrowie dziecka, przez to, że dziecko będzie widoczne dla kierowcy. Ponadto, to wsparcie zorganizowaliśmy z naszym partnerem (Stalą Gorzów), z którym współpracujemy marketingowo od przeszło dwóch lat. Zrobiliśmy wspólnie coś dobrego dla naszych klientów, kibiców, naszego lokalnego społeczeństwa.

 

To pierwsza tego typu inicjatywa, w którą włącza się GBS Bank, czy może już wcześniej promowaliście bezpieczeństwo wśród najmłodszych?

 

– Jako Bank Spółdzielczy systematycznie angażujemy się w tego typu akcje. Tym razem, jak wspomniałem, zrobiliśmy ją wspólnie ze Stalą. Z tego co pamiętam, kilka lat temu mieliśmy dla dzieci zakupione opaski odblaskowe, ale tylko z logo naszego banku. One także cieszyły się sporą popularnością wśród rodziców i dzieci naszych klientów.

 

GBS Bank już w 2012 roku dał się poznać kibicom Stali, kiedy ambasadorem firmy został nasz młodzieżowiec Bartosz Zmarzlik. Pomimo tego, że Barlinek znajduje się w województwie zachodniopomorskim, GBS Bank mocno współpracuje z Gorzowem i ze Stalą…

 

– Związki naszego banku z województwem lubuskim są o wiele bardziej trwałe i długoletnie niż to się na pierwszy rzut oka wydaje. Po pierwsze dawniej, przy poprzednim podziale administracyjnym, należeliśmy do województwa gorzowskiego. Po drugie spośród czternastu oddziałów naszego banku, sześć działa operacyjnie w województwie lubuskim, głównie w Gorzowie i jego okolicy. Nasi Klienci są kibicami Stali Gorzów. Ponadto nie bez znaczenia jest też fakt, że zarówno Bartek Zmarzlik, jak i jego rodzice i dziadkowie to osoby, które z naszym bankiem jako klienci współpracują wiele lat i są nam osobiście dobrze znani. Z tatą Bartka znam się od szkoły podstawowej, którą kończyliśmy razem w Barlinku.

 

Czy kibice gorzowskiej Stali w przyszłości mogą liczyć na kolejne wspólne działania Stali i GBS Banku?

 

– Powiem szczerze – to pytanie nie do mnie, ponieważ to nie ja będę o tym decydował, a Zarząd Banku. Mi pozostaje mieć nadzieję, że nasza współpraca ze Stalą Gorzów będzie kontynuowana.

 

Prywatnie śledzi pan wyniki Speedway Ekstraligi? Jak ocenia pan szanse żółto-niebieskich w sezonie 2014?

 

– Tak, oczywiście jestem kibicem żużla i Stali Gorzów Wlkp. Zapowiedzi klubu co do składu na sezon 2014 napawają dużym optymizmem. Mam nadzieję, że zawodników nie dosięgną żadne kontuzje i w przyszłym roku razem będziemy świętować tytuł Drużynowego Mistrza Polski na sezon 2014.

Udostępnij