Bale Charytatywne Stali Gorzów to od kilku lat stały punkt w kalendarzach gorzowskiego środowiska żużlowego oraz lokalnych vip-ów. Impreza przyciąga biznesmenów, polityków i przedsiębiorców z naszego regionu, a na każdym balu dodatkowo obecni są zawodnicy gorzowskiej Stali.

 

Pierwszy Bal Charytatywny zorganizowany został w 2007 roku jako impreza zamknięta. Podobną formułę zyskała druga edycja wydarzenia, ale już w 2009 roku w zabawie mógł wziąć udział każdy chętny z otwartym sercem i portfelem.

 

Bal to pomysł Prezesa Honorowego gorzowskiej Stali Władysława Komarnickiego. Stworzony został by wspierać działające w Gorzowie Hospicjum Św. Kamila. Przez siedem lat organizacji Bali Charytatywnych, na rzecz Hospicjum Św. Kamila Stal Gorzów zebrała ponad milion złotych. W tym roku dochód z imprezy rozdzielony zostanie między hospicjum i Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem, które w Gorzowie prowadzi dwie placówki dla dzieci i młodych ludzi dotkniętych autyzmem.

 

– W tym roku zmieniamy nieco formułę i pomagamy dwóm placówkom. Jestem przekonany, że nasz bal odniesie określony, pozytywny skutek, bo znam wrażliwość uczestników naszej imprezy. Rozpocząłem już rozmowy z przedsiębiorcami, ludźmi biznesu. Myślę, że pomimo trudnej sytuacji w kraju 22 lutego odniesiemy sukces – powiedział Władysław Komarnicki.

 

Jak przyznaje Ewa Przybylska, dyrektor Ośrodka Dla Dzieci z Autyzmem i Przedszkola Dla Dzieci z Autyzmem, po raz pierwszy ktoś sam zwrócił się do stowarzyszenia z ofertą pomocy: – Gdy zadzwonił do mnie pan Komarnicki i powiedział, że jest możliwość pomocy, byliśmy bardzo szczęśliwi. Ten człowiek zrobił wiele dobrego dla Gorzowa i Stali i jestem przekonana, że dzięki jego wsparciu uda nam się zebrać środki na wyremontowanie obiektu w Małszynie, gdzie chcemy przenieść ośrodek i przedszkole.

 

– Doznaliśmy ulgi, gdy dowiedzieliśmy się, że Stal chce udźwignąć po raz kolejny ciężar tej szlachetnej działalności. Mam nadzieję, że bal będzie cieszył się takim samym powodzeniem jak w latach poprzednich i że będzie miał odpowiedni wydźwięk dla hospicjum i Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Autyzmem. Wymiar działań charytatywnych Stali Gorzów jest bardzo duży i jestem tym zbudowany – powiedział dyrektor Hospicjum Św. Kamila Marek Lewandowski.

 

Tegoroczny Bal Charytatywny odbędzie się 22 lutego w auli AWF-u przy ulicy Estkowskiego. To miejsce dobrze znane uczestnikom wcześniejszych edycji imprezy i sprawdzone. Tradycyjnie odbędą się liczne licytacje, loteria fantowa, będzie jak zwykle przepyszny poczęstunek i występ gwiazdy, która ogłoszona zostanie w najbliższym czasie. 

Udostępnij