Oprawa, atrakcje dla najmłodszych, nowa akcja związana z kartami ratowniczymi – w niedzielę na Stadionie im. Edwarda Jancarza będzie ciekawie nie tylko dzięki sferze sportowej…

 

Już w najbliższą niedzielę inauguracja ligowych rozgrywek na obiekcie gorzowskiej Stali. Najzagorzalsi kibice i zarząd zaplanowali wiele atrakcji dla osób, które odwiedzą w świąteczną niedzielę stadion przy Śląskiej.

 

Stowarzyszenie Kibiców Stali Gorzów „Stalowcy” przygotowało ciekawą oprawę na cały stadion, dzięki czemu wszyscy kibice będą mogli wziąć w niej udział. Będzie też inauguracja sektora rodzinnego, gdzie znajdzie się maskotka Stali częstująca dzieci słodyczami. „Stalusiowi” towarzyszyć będą animatorzy malujący małym dzieciom twarze i przeprowadzający tzw. baloniadę, czyli formę stadionowej choreografii. Ponadto po raz pierwszy zaprezentuje się Mała Eskorta – z naszymi zawodnikami podczas prezentacji pojawią się najmłodsi kibice. Dodajmy, że patronem sektora rodzinnego i Małej Eskorty jest nasz nowy sponsor NoVa Park.

 

Prezes gorzowskiego klubu Ireneusz Maciej Zmora zaprasza na stadion nie tylko mieszkańców Gorzowa i regionu, ale również gości z innych zakątków Polski: – Wielkanoc to moment, gdy przyjeżdżają do nas znajomi i rodzina. Możemy pochwalić się naszym klubem, stadionem i świetnym widowiskiem. Nie przegapcie tej okazji i zabierzcie na stadion gości, którzy odwiedzą was w święta, bo naprawdę będzie warto – przekonuje sternik Stali.

 

W niedzielę rusza ważny i duży projekt kart ratowniczych. Jest on realizowany na lokalnym gruncie dzięki porozumieniu gorzowskiego klubu, Ergo Hestii i firmy Klim Ubezpieczenia.

 

– Karty ratownicze to szczytny cel związany z podnoszeniem bezpieczeństwa kierowców i pasażerów w aucie. Gdyby doszło do wypadku lub zdarzenia, w którym potrzebna byłaby akcja prowadzona przez służby ratunkowe, tego typu karta znajdującą się na podszybiu za osłonką przeciwsłoneczną i naklejka na szybie informują ratowników w jaki sposób ciąć karoserię. Taka informacja skraca pomoc o około 30 procent czasu, a to przekłada się na to, że można uratować wiele istnień ludzkich i przyspieszyć czas udzielania pomocy – tłumaczy Krzysztof Klimczak z Klim Ubezpieczenia.

 

Namiot, w którym będzie można otrzymać specjalną kartę i naklejkę na szybę zlokalizowany będzie obok stoiska z klubowymi gadżetami.   

Udostępnij