W niedzielę o godzinie 19 odbędzie się najciekawsze spotkanie piątej kolejki ENEA Ekstraligi.  Drużyna Stali Gorzów będzie rywalizować z Unibaxem Toruń na Motoarenie.

Po czterech spotkaniach, żółto-niebescy mają na koncie sześć punktów i zajmują w tabeli miejsce trzecie. Natomiast Unibax Toruń zmagania ligowe rozpoczął z dorobkiem ośmiu punktów na minusie. Było to spowodowane odmową rywalizacji w meczu finałowym poprzedniego sezonu w Zielonej Górze.

Torunianie przed rozpoczęciem rywalizacji w lidze bardzo solidnie się wzmocnili. Drużynę Unibaxu zasilił m.in. Emil Sajfutdinow, który jest jednym z liderów tego zespołu. Obok Rosjanina wystąpią także inne gwiazdy światowego speedway’a, takie jak: Tomasz Gollob, Chris Holder czy powracający po kontuzji Darcy Ward. Gospodarze z pewnością dadzą z siebie wszystko, aby przed własną publicznością pokazać się z jak najlepszej strony i zniwelować ujemny wynik.
W zespole gorzowskiej Stali zabraknie kontuzjowanego lidera Krzysztofa Kasprzaka. „Kasper” doznał urazu więzadeł kolanowych i mimo wznowienia treningów na gorzowskim owalu, nie jest gotowy na rywalizację w Toruniu.

Fani żółto-niebieskich mogą liczyć za to na Mateja Zagara. Słoweniec wykazuje się skuteczną jazdą, zdobywając dwucyfrowe zdobycze punktowe w spotkaniach ligowych. Natomiast w cyklu Grand Prix wygrał ostatnio swój pierwszy turniej w fińskim Tampere.

Do składu powrócił Tomasz Gapiński, który przeciętnie pojechał w meczu z gdańskim Wybrzeżem, ale fani Tomka mają nadzieję, że powróci on do formy, którą prezentował pod koniec ubiegłego sezonu. Gorzowski zespół będzie zagrzewać do walki Niels Kristian Iversen, który w tym tygodniu zanotował świetny występ w lidze angielskiej.
W coraz lepszej formie jest także młody Linus Sundstroem, który w meczu z beniaminkiem był jednym z liderów w swojej drużynie. Dobrą i równą formę utrzymują gorzowscy juniorzy: Bartosz Zmarzlik i Adrian Cyfer.

Awizowane składy:

Stal Gorzów
1. Matej Zagar
2. Linus Sundstroem
3. Piotr Świderski
4. Tomasz Gapiński
5. Niels Kristian Iversen
6. Adrian Cyfer

Unibax Toruń
9. Chris Holder
10. Darcy Ward
11. Emil Sajfutdinow
12. Adrian Miedziński
13. Tomasz Gollob
14. Oskar Fajfer

Początek meczu: godz. 19:00 (transmisja w nSport)

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Grzegorz Janiczak

Autor: Maciej Gaj

Udostępnij