Czy żużlowiec jest też zupełnie normalnym człowiekiem i prowadzi życie zupełnie niezwiązane ze sportem? To pytanie nurtuje wielu kibiców…

 

Czy żużlowcy poza życiem sportowym są do zwykłych ludzi choć trochę podobni? Czy mają zwykłe zajęcia, spotykają się ze znajomymi, oglądają filmy? Może słuchają jakiegoś szczególnego rodzaju muzyki albo czytają książki? A może – tak jak my – mają swój ukochany sport, któremu kibicują i z którym są sercem?

 

W poszukiwaniu odpowiedzi udałyśmy się do naszych zawodników z szesnastoma krótkimi i raczej prostymi pytaniami:

1) Ulubiony sport (poza żużlem)

2) Ulubiony sportowiec

3) Ulubione zajęcie (poza sportem)

4) Ulubiona książka

5) Ulubiony film

6) Ulubiony aktor

7) Ulubiona aktorka

8) Ulubiony gatunek muzyczny

9) Ulubiony zespół/wykonawca

10) Ulubiona piosenka

11) Ulubiona potrawa

12) Motto życiowe

13) Ulubione miejsce na urlop/wakacje

14) Marzenie (pozasportowe)

15)Wartości najbardziej cenione

16) Sposób na świętowanie sukcesów

 

Wielu z nich sprawiło to nie lada problem, ale – po męczarniach i kilku przegrzanych mózgach – uzyskaliśmy następujące informacje:

 

Krzysztof Kasprzak

Pomimo tego, że popularny „Kris” jest bardzo zapracowanym zawodnikiem o wielkich ambicjach sportowych, to jednak nie mógłby żyć bez polskich komedii. Jego upodobania do śmiechu łączą się zapewne z potrzebą spędzania czasu ze znajomymi, z którymi uwielbia imprezować po udanym meczu (dobrze, że nie przed!). Idealny wydaje się więc jego ulubiony gatunek muzyczny – w rytmach disco można doskonale bawić się z przyjaciółmi i dawać z siebie wszystko.

 

1. Motocross

2. Zenon Kasprzak

3. Motocross

4. Dobra książka

5. Komedia – może być polska lub zagraniczna

6. i 7. Nie mam.

8. Pop, disco

9. Każda dobra muzyka nie jest zła

10. „Daj z siebie wszystko”

11. Kurczak

12. Daj z siebie wszystko

13. Polskie morze

14. Być zdrowym i szczęśliwym

15. Szacunek do drugiej osoby. Normalność

16. Dobra impreza w gronie przyjaciół

 

Niels Kristian Iversen

Głównym argumentem, który przyczynił się do pozostania Nielsa w Gorzowie na kolejny sezon był z pewnością fakt, że blisko stadionu znajdziemy pole golfowe! Sympatyczny Duńczyk spędza tam każdą wolną chwilę, której nie poświęca rodzinie!

Gdyby nie żużel, Niels zastanawiałby się z pewnością nad karierą gwiazdy rocka. Skóra, gitara i tysiące fanek z pewnością to dobra wymówka do nieczytania książek!

Niezmiennym jednak pozostaje fakt, że oczkiem w głowie „PUKa” jest jego córeczka – mała Nicole.

 

1. Golf i motocross

2. Każdy, kto ma w sobie coś, co warto naśladować

3. Golf i motocross

4. Ulubiona książka?! Ale ja nie czytam książek!

5. Lubię filmy akcji, ale nie mam jednego ulubionego

6. i 7. Nie mam

8. W sumie słucham wszystkiego, ale najbardziej lubię muzykę rockową!

9. Każda rockowa kapela jest dobra!

10. Jest ich naprawdę dużo, nie sposób wybrać jedną ulubioną

11. Tradycyjne duńskie jedzenie

12. Bądź szybki

13. Karaiby

14. Po prostu być w życiu szczęśliwym

15. Moja córeczka! I ogółem rodzina.

16. Spędzanie miło czasu z rodziną i przyjaciółmi

 

Piotr Świderski

Centrum wszechświata dla popularnego „Świdra” jest jego córka – Maja, z którą chętnie pochyla się nad lekturą „Dzieci z Bullerbyn”. Nastrój poprawia mu też sepleniący Cezary Pazura, który podkłada głos do Sida z animowanego filmu: „Epoka Lodowcowa”.

Aby zaprzeczyć swojemu ewidentnemu związkowi z dziecinnymi upodobaniami, Piotr opowiada o ulubionych aktorkach – pięknych i silnych kobietach.

 

1. Sporty motorowe, F1, tenis

2. Greg Hancock

3. Wędkarstwo, zabawa z córką

4. Czytam wszystko co się da, ale z czasów dzieciństwa najbardziej zapadła mi w pamięć książka Astrid Lindgren – „Dzieci z Bullerbyn”

5. Epoka Lodowcowa!

6. Cezary Pazura

7. Salma Hayek, Cathrine Zeta-Jones

8. Dance, radio

9. i 10. To nieistotne

11. Ryba

12. Najlepsze dopiero przed tobą!

13. Ciepłe morze, najlepiej za granicą

14. Zdrowie szczęście i dożycie przynajmniej 150 lat!

15. Rodzina, zdrowie szczerość

16. Z ekipą, która tworzy sukces i z rodziną

 

Tomasz Gapiński

Zazwyczaj wygadany „Gapa” niewiele zdradza o swojej codzienności, jednak nie ukrywa, że zimą wraz z rodziną kibicuje Stochowi i spółce, leniuchując i odpoczywając po ciężkim sezonie żużlowym. Wbrew pozorom, to nie góry są jego ulubionym miejscem na wakacje – wręcz przeciwnie! Tomasz uwielbia wylegiwać się nad morzem. A jeśli gdzieś w pobliżu znajdzie się zraz wołowy, tym lepiej dla niego.

 

1. Skoki narciarskie

2. Mike Tyson

3. Odpoczynek!

4.,5.,6.,7. Nie mam

8. Radio

9. i 10. Brak.

11. Zraz wołowy

12. Brak

13. Morze

14. Nie wiem.

15. Rodzina

16. Z rodziną, odpoczywając

 

Bartek Zmarzlik

Wyciągnąć z naszego juniora jakiekolwiek informacje (z „Gapą” było trudno? Akurat!), to prawdziwy cud nad Wartą! Jednak chętniej współpracują jego bliscy – od Pawła dowiedzieliśmy się, że Bartek ma upodobania do pięknych kobiet: Megan Fox czy wokalistka Inna wpisują się idealnie w jego pojęcie piękna. Dziwnym trafem Megan nie gra w żadnym filmie, który przyszedł Bartkowi do głowy, gdy o film go zapytałyśmy. Ale skoro jego ulubionym miejscem na wakacje jest Majorka, na której nigdy nie był, to już nic nie powinno nas zadziwić…

 

1. Motocross

2. Tomasz Gollob

3. Brak

4. Nie czytam

5. Supercross

6. Brad Pitt

7. Megan Fox

8. Radio

9. Inna

10. Welcome to the San Tropez

11. Pierś z kurczaka

12. Póki walczysz jesteś zwycięzcą

13. Majorka

14. Zdrowie

15. Uczciwość

16. Wszystko jedno, byle z rodziną

           

Adrian Cyfer

W głowie Adriana włoskie klimaty! Wakacje najchętniej spędza na Sardynii; tylko ciekawe, czy z krewetek da się ugotować jego ulubioną potrawę. Jednak – zgodnie z mottem życiowym „LouCyfera” trzeba próbować – może kiedyś stworzy gulasz idealny z owoców morza?

 

1. Motocross

2. Nie mam. Każdy, kto osiąga sukcesy w sporcie jest wart podpatrywania i naśladowania

3. Warsztat

4. …

5. „Szybcy i wściekli”!

6. Paul Walker

7. Nie mam

8. Radio

9. i 10. Nie wiem

11. Gulasz

12. Póki walczysz, jesteś zwycięzcą

13. Sardynia

14. Wybić się w życiu

15. Rodzina

16. Zapomnieć

 

Linus Sundstroem

Swą szczupłą sylwetkę zawdzięcza zapewne treningowi, ale i umiłowaniu do sałatek, które zajmują główną pozycję w jego jadłospisie. W akompaniamencie muzyki Calvina Harrisa, Linus odpręża się czytając powieści kryminalne, wakacje najchętniej spędza wśród leśnych terenów Tajlandii, a w domu z pewnością hoduje storczyka! Jednak jak każdy z naszych zawodników, strasznie narzeka na brak wolnego czasu…

 

1. Piłka halowa

2. Tony Rickardsson

3. Nie wiem…

4. Szybki cash

5. Wyrok Śmierci

6. i 7. Nie mam

8. Radio

9. Calvin Harris

10. Nie mam

11. Sałatka

12. Pracuj ciężko dziś, a jutro będziesz miał dzień wolny

13. Tajlandia

14., 15. i 16. Nie mam.

 

Rasmus Jensen

Rasmus jest kolejny miłośnikiem śmiechu. Najchętniej ogląda filmy akcji, ale komedie i kabarety również są czymś, co pozwala mu się zrelaksować. Na ulubiony zespół wybrał jego rodzimą, duńską formację – De Nattergale, która więcej wspólnego ma z kabaretem niż z muzyką! Najbardziej rozbawiłyśmy go pytaniem o ulubioną książkę: – Mówicie serio?! Książki to przeżytek!

 

1. Motocross

2. Kevin M.

3. Wszystko, byle w Australii!

4. Hahaha

5. „Szybcy i wściekli”

6. Paul Walker

7. Emma Stone

8. Muzyka, która akurat leci w radio

9. De Nattergale

10. Brak

11. Duńskie jedzenie

12. Uwierz i walcz

13. Australia!

14. Mieć dobre życie

15. i 16. Brak…

 

Jaki z tego wniosek? Czynni żużlowcy mają za mało czasu na to, żeby być tacy sami jak inni ludzie, chociaż nie brak im zwyczajnych ludzkich cech czy nawyków. A co na to Piotr Paluch, który (jakby nie patrzeć) też żużlowcem był? Nasz trener zaskoczył nas chętnymi odpowiedziami i przekomarzaniem się z toromistrzem na temat spędzania wolnego czasu…

 

Piotr Paluch

Praca w ogródku i w kuchni nie jest dla naszego trenera najmniejszym wyzwaniem. Piotrka można zobaczyć mieszającego w garnku, z sienkiewiczowską powieścią w drugiej ręce, słuchającego przebojów grupy Bajm. W końcu zawsze trzeba być człowiekiem.

 

1. Piłka nożna

2. Robert Korzeniowski

3. Praca w ogrodzie

4. „W pustyni i w puszczy”

5. „Avatar”

6. Marek Kondrat

7. Katarzyna Figura

8. Pop

9. Beata Kozidrak, Bajm

10. brak

11. Gołąbki

12. Zawsze trzeba być człowiekiem

13. Polskie morze

14. Wychować syna na dobrego człowieka

15. Rodzina, przywiązanie, szacunek do innych

16. Z rodziną i znajomymi

 

Czy żużlowiec jest człowiekiem? To pytanie pozostawiamy Wam, drodzy kibice, do rozważenia. Nie bądźcie tylko zbyt surowi w Waszych ocenach!

 

Autor: Sara Musiał i Kinga Taisner

Udostępnij