W najbliższą niedzielę, odbędzie się szlagierowe spotkanie dziesiątej kolejki ENEA Speedway Ekstraligi. Stal Gorzów podejmie Unibax Toruń.

Spotkanie pomiędzy obiema drużynami pierwotnie miało odbyć się 29 czerwca. Mecz został jednak przełożony ze względu na bardzo złe warunki atmosferyczne. Początkowo mogłoby się wydawać, że taki przebieg wydarzeń będzie atutem gości z Torunia, gdyż wiadomo było, że w pierwszym terminie nie wystąpiłby kontuzjowany Chris Holder. Australijczyk jednak nie zdążył się wyleczyć zarówno na zawody cyklu Grand Prix, jak również na zawody ligowe. Lidera Unibaxu zastąpi w Gorzowie młody Wiktor Kułakow.

Włodarze klubu z Torunia liczą na przebudzenie Tomasza Golloba, który w bieżącym sezonie jeździ bardzo słabo. Gollob jeździł w gorzowskim zespole przez ostatnie pięć sezonów, jednak tor na „Jancarzu” jest obecnie inaczej przygotowywany niż kilka sezonów temu. Menadżer Unibaxu może być spokojny o formę i skuteczność swoich pozostałych liderów: Adriana Miedzińskiego, Darcy’ego Warda i Emila Sajfutdinowa, którzy zazwyczaj dobrze radzili sobie na nawierzchni gorzowskiego toru.

Ekipa trenera Piotra Palucha jest niemal pewna miejsca w rundzie Play-Off, mając realną szansę walki o drugie miejsce z ekipą Falubazu. Aby tak się stało, Stal nie może przegrać niedzielnego pojedynku, a najlepiej powinna wygrać go z bonusem. Jest to możliwe, gdyż do formy po kontuzji wraca Krzysztof Kasprzak. Na miarę swoich możliwości zaczął jeździć Niels Kristian Iversen, a znakomite wyniki u siebie notuje młody Bartosz Zmarzlik. W ostatnich tygodniach nie spisywał się najlepiej Matej Zagar. Słoweniec miał problemy z odpowiednim ustawieniem swoich maszyn na nawierzchnię gorzowskiego toru, jednak nie chciał zrzucać całej winy na sprzęt i zapowiedział, że będzie trenować jeszcze więcej, aby spełnić pokładane w nim nadzieje.

Faworytem tego spotkania bez wątpienia są gospodarze, którzy w ostatnich latach bez większych problemów radzili sobie z ekipą Unibaxu Toruń. Ostatnie zwycięstwo ekipy z Torunia na „Jancarzu” miało miejsce w 2009 roku. Unibax wygrał wtedy różnicą jednego punktu, po fantastycznych biegach nominowanych. Przed rokiem natomiast, mimo zwycięstwa Stali, nie udało się odrobić strat z pierwszego starcia i tym samym zdobyć punktu bonusowego.

 

Awizowane składy:

Unibax Toruń:
1. Emil Sayfutdinov
2. Wiktor Kułakov
3. Darcy Ward
4. Adrian Miedziński
5. Tomasz Gollob
6. Paweł Przedpełski

Stal Gorzów:
9. Krzysztof Kasprzak
10. Tomasz Gapiński
11. Matej Zagar
12. Piotr Świderski
13. Niels Kristian Iversen
14. Adrian Cyfer

 
Początek meczu: 17:30

Przypominamy, iż cały czas trwa sprzedaż biletów na to spotkanie. Szczegóły – link.

 

 

Udostępnij