Podopieczni Piotra Palucha, będą starać się pokrzyżować plany leszczyńskim bykom.

 

Gospodarze wygrali ostatni mecz na torze w Zielonej Górze, ale punkt bonusowy nie trafił do żadnej z drużyn. Zwycięstwo w dużej mierze było zasługą leszczyńskich juniorów. Zawiódł Nicki Pedersen, który na domiar złego, odniósł kontuzję barku w turnieju o Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwo Ekstraligi. Duńczyka czeka rehabilitacja oraz dwa tygodnie przerwy w jeździe na motocyklu.

 

Analizując ostatnie spotkania, z dobrej strony mogą pokazać się Damian Baliński i Grzegorz Zengota. „Zengi” zaliczył bardzo dobry występ w Zielonej Górze, gdzie rozpoczynał swoją karierę.

 

Gorzowianom pasuje leszczyński tor. Przed rokiem, w ostatnim meczu rundy zasadniczej Stal wygrała w Lesznie różnicą czterech punktów. „Żółto-niebieskich” do zwycięstwa poprowadzili Bartosz Zmarzlik oraz Niels Kristian Iversen. Stal Gorzów ma jeszcze asa w postaci Krzysztofa Kasprzaka. Wychowanek leszczyńskiej Unii został niedawno nowym Indywidualnym  Mistrzem Polski, wygrał Grand Prix na Łotwie i będzie chciał potwierdzić swoją wysoką dyspozycję. Kluczowe również mogą być cenne wskazówki dla kolegów udzielane przez Krzysztofa.

 

Do składu gorzowskiej Stali powraca Linus Sundstroem. Szwed dzięki dobrym występom w lidze szwedzkiej, zajął miejsce słabiej dysponowanego Tomasza Gapińskiego. Ekipa Piotra Palucha fazę Play-Off ma zapewnioną. Zawodnicy chcą przypieczętować drugą pozycję w tabeli, ale również zmazać plamę po pierwszej porażce na własnym obiekcie z Unią Tarnów. Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się wysokim zwycięstwem Stali 57:33. Kwestia punktu bonusowego pozostaje raczej rozstrzygnięta.

 

Stal Gorzów:
1. Krzysztof Kasprzak
2. Piotr Świderski
3. Matej Zagar
4. Linus Sundstrom
5. Niels K. Iversen
7. Bartosz Zmarzlik

 

Fogo Unia Leszno:
9. Nicki Pedersen
10. Damian Baliński
11. Grzegorz Zengota
12. Kenneth Bjerre
13. Przemysław Pawlicki
14. Piotr Pawlicki

 

Początek spotkania: godzina 19:00
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Józef Piekarski

Udostępnij