Wczesnym popołudniem ze Stadionu im. Edwarda Jancarza wyjechał czerwony angielski autobus z odkrytym dachem, w którym to znajdowali się zawodnicy, działacze i pracownicy gorzowskiej Stali. Pasażerowie pozdrawiali licznie zgromadzonych fanów Stalowców, ustawiających się przy głównych ulicach wyznaczonej uprzednio trasy przejazdu przez całe miasto. Do korowodu eskortowanego przez policję mógł się przyłączyć każdy pojazd. Podróż żużlowców przez miasto okazała się świetną okazją do wyrażenia wdzięczności Drużynowym Mistrzom Polski za ich całoroczny trud. Mieszkańcy głośno skandowali popularne ostatnio w grodzie nad Wartą hasło – „Mistrz, mistrz, Stal Gorzów!” , a zorganizowane grupy szkolne do końca wspierały jeźdźców głośnym dopingiem. Uczniowie wraz z opiekunami wzorowo przywdziani byli w żółto – niebieskie ubrania. Tuż za brytyjskim środkiem komunikacji jechał nowy autobus MZK obklejony fototapetami Stali Gorzów, który ma upamiętnić najlepszy sezon w historii klubu.

Po ponad godzinnej przejażdżce, kolumna dotarła w końcu pod Katedrę. Odbyła się część oficjalna imprezy, m. in. z krótkimi wypowiedziami ze strony każdego z żużlowców oraz słowami od prezesa honorowego, jak i również obecnie urzędującego sternika gorzowskiej drużyny. Wisienką na torcie okazała się informacja o przedłużeniu kontraktów przez Nielsa Kristiana Iversena (o kolejny rok) i Linusa Sundstroema (o następne dwa lata). Według Ireneusza Macieja Zmory wszystkie pozostałe rozmowy kontraktowe z obecnymi zawodnikami Stali Gorzów powinny mieć swój finisz wraz z końcem października.

Fetę zwieńczył koncert zespołu Sax Fighters, przy którego muzyce jeźdźcy żółto – niebieskich rozdawali autografy. Tłumnie zgromadzonym pod sceną kibicom pragniemy serdecznie podziękować za przybycie pomimo niezbyt sprzyjającej temperatury. Słowa uznania należą się także wszystkim entuzjastom czarnego sportu, pozdrawiającym żużlowców w trakcie przejazdu przez miasto. Już niebawem na stronie internetowej klubu powinny ukazać się wywiady z Krzysztofem Kasprzakiem oraz Nielsem Kristianem Iversenem, nagrane przez Stal TV tuż przed wyjazdem autobusu ze złotymi medalistami DMP ze stadionu.

Udostępnij