Stal Gorzów na chwilę obecną może poszczycić się topowymi, polskimi juniorami, a już rośnie kolejna fala młodych, niezwykle utalentowanych żużlowców. Wśród nich znajdują się między innymi Marcel Studziński, Alan Szczotka i Rafał Karczmarz…

 

Marcel Studziński powoli rozpoczyna swoją przygodę z klasycznymi motorami żużlowymi. W mijającym sezonie ścigał się już na normalnym torze, ale na maszynach o pojemności do 125 ccm. Młody adept został wicemistrzem Europy w tej kategorii, oraz Indywidualnym Mistrzem Czech. – Mistrzostwa Czech składały się z pięciu rund. Ostatnia decydowała o mistrzostwie. Po zawodach śmiałem się, że nie udało mi się zdobyć mistrzostwa Polski, za to zostałem mistrzem Czech. Gorzej w tym roku poszło mi podczas mistrzostw świata, gdzie zająłem 16. miejsce na 24. uczestników – mówi Marcel.

 

Młody żużlowiec na razie nie ma znaczących planów na przyszły rok. Jak mówi, na razie chce skupić się na intensywnych treningach w zimę z gorzowskim klubem.

 

Marcel do klasy chodzi z innym adeptem speedway’a Alanem Szczotką. – Jesteśmy najmłodszymi zawodnikami w Stali, dopiero raczkujemy”, zostały nam dwa lata nauki do licencji i trzy lata do startu w normalnych zawodach. Cały czas chcemy się rozwijać, to jest taki etap, że albo się trzyma gaz albo rezygnuje całkowicie – dodał Marcel.

Udostępnij