Piotr Świderski i Tomasz Gapiński uzupełnią skład gorzowskiej Stali w sezonie 2015. Zarząd klubu podpisał umowy z Polakami w myśl starego porzekadła, że zwycięskiego składu się nie zmienia”.

 

Jeszcze w tym tygodniu spekulowano o transferze zewnętrznym – wymieniano nazwiska Grzegorza Walaska i Grzegorza Zengoty. Ostatecznie jednak to z dotychczasowymi zawodnikami żółto-niebieskich podpisano kontrakty.

 

– Cieszę się. Miniony sezon był fatalny, ale mam nadzieję na pozytywny kolejny rok – powiedział nam na wstępie Tomasz Gapiński. Wcześniej „Gapa” rozważał start w niższej klasie rozgrywkowej, jednak ostatecznie zdecydował na kolejny rok startów w najsilniejszej lidze świata. Tomek mówi, że odpowiednio przygotuje się do kolejnego roku zmagań, bo po kontuzji nie ma już prawie śladu.

 

– W piątek poddałem się ostatniej operacji i mam nadzieję, że na tym koniec i nic nieprzewidywalnego się nie przytrafi. Wyleczyłem się i całą zimę będę przygotowywał się w normalnym trybie. Moje oczekiwania zweryfikują pierwsze mecze sparingowe – dodaje Gapiński.

 

Zawodnik żółto-niebieskich podkreśla duże szanse Stali na kolejne złoto i zdaje sobie sprawę, że drużyna będzie jeszcze silniejsza przy jego lepszej dyspozycji.

 

Kontrakt ze Stalą zdecydował się również przedłużyć Piotr Świderski, który w kilku tegorocznych spotkaniach był kluczowym zawodnikiem nadwarciańskiego klubu. Tym samym skład na kolejny rok został skompletowany.

Udostępnij