Pogoda w Gorzowie tym razem nie zawiodła i, przełożony z niedzieli, sparing z ekipą z Grudziądza odbędzie się już dziś o godzinie 17!

 

Zawodnicy nie ukrywają, że sparingi są najlepszą formą treningu i sposobem na sprawdzenie sprzętu w pełnowymiarowej rywalizacji.  Niestety, kiepskie warunki pogodowe zmusiły Stal do przełożenia sparingu o kilka dni, ponieważ opady deszczu na weekend nie pozwoliłyby odjechać tych zawodów, a tym bardziej przygotować toru do ścigania.

 

Od poniedziałku jednak w Gorzowie nie pada, jest coraz cieplej i wieje lekki wietrzyk, co pomaga w suszeniu opornego pierwszego łuku, z którym największe problemy mają trener Paluch i toromistrz Jarosław Gała. Zasłonięcie go przez wysoką trybunę utrudnia suszenie, jednak kilka dni wyśmienitej pogody i pracy pozwoliło przygotować tor, który będzie nadawał się do dobrego ścigania. Kibice mogą więc być pewni, że zawodnicy będą walczyć ze sobą, a nie z nawierzchnią.

 

Dodatkową zachętą do pojawienia się jutro na stadionie są składy drużyn. Gorzowianie pojadą w najsilniejszym zestawieniu – nie zabranie liderów – Kasprzaka, Iversena czy Zagara, a także będziemy mieli okazję do obejrzenia rywalizujących ze sobą o skład Gapińskiego, Świderskiego i Sundstroema.

 

Grudziądzanie zaś przyjadą na czele z ich nowym, choć znanym w Gorzowie, kapitanem – Tomaszem Gollobem. Wychowanek Bydgoszczy zawita na „stare śmieci” i z pewnością będzie chciał napsuć gorzowianom trochę krwi. Nasi przeciwnicy zdecydowali się powołać na ten sparing tylko jednego obcokrajowca – Juricę Pavlica, jednak pozostali zawodnicy z pewnością również będą chcieli pokazać, że stać ich na walkę z aktualnymi mistrzami Polski.

 

Początek zawodów o godzinie 17.00. Bramy i kasy stadionowe zostaną otwarte o 16.00. Bilety w postaci programu zawodów w cenie 15 zł lub za okazaniem całorocznej wejściówki na nadchodzący sezon. W związku z tym, że górna trybuna będzie zamknięta, nie obowiązują miejscówki z karnetów.

 

Awizowane składy:

Stal Gorzów:
– Krzysztof Kasprzak
– Tomasz Gapińki
– Matej Zagar
– Piotr Świderski
– Niels Kristian Iversen
– Linus Sundstroem
– Adrian Cyfer
– Bartosz Zmarzlik

GKM Grudziądz:
– Rafał Okoniewski
– Daniel Jeleniewski
– Krzysztof Buczkowski
– Jurica Pavlic
– Tomasz Gollob
– Marcin Nowak
– Mike Trzensiok

Udostępnij