W niedzielę niezwykle ważny pojedynek czeka MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów. Żółto-niebiescy” zmierzą się z Fogo Unią Leszno. O tym spotkaniu porozmawialiśmy z kapitanem naszej drużyny, Krzysztofem Kasprzakiem.

 

www.stalgorzow.pl: Jak nastroje przed pojedynkiem z Fogo Unią Leszno?

 

Krzysztof Kasprzak: Będziemy się starali wygrać jak największą ilością punktów. Solidnie przygotowujemy się do tego meczu.

 

Trenowaliście w czwartek, ale też w piątek. Pogoda w Gorzowie niepewna. Czy nie przeszkodziły wam warunki atmosferyczne?

 

W czwartek zaliczyliśmy parę wyjazdów i zaczął padać deszcz. W piątek trenowaliśmy blisko trzy godziny i było już lepiej.

 

Jest już luz na motocyklu czy wciąż trzeba jeszcze czegoś szukać?

 

Jest okej. Pokazał to mecz w Grudziądzu. Wszystko jest na dobrej drodze.

 

Wracając na chwilę do poprzedniego sezonu: w finale jechaliśmy z Fogo Unią Leszno. Z tyłu głowy pojawiła się myśl, że to ekipa z twojego rodzinnego miasta? Jakieś sentymenty? Czy i tam razem jest podobnie?

 

Podchodzę do tego meczu, jak do każdego innego i przywożę punkty dla mojego zespołu. W niedzielę będziemy mocniejsi niż w finałach, bo jest z nami Niels.

 

W parku maszyn pojawił się napis „Pride In Battle”. Czy to dodatkowa motywacja?

 

Na pewno. Trzeba jechać, bo nikt za nas tego nie zrobi. Staram się być jak najlepszy w każdym wyjeździe. To miły akcent i będziemy dawać z siebie wszystko, tak jak w każdym meczu.

 

Takich akcentów często jest dużo więcej. Jak odbierasz doping z trybun? Widzisz oprawy kibiców, słyszysz ich okrzyki?

 

Czujemy to i dziękujemy bardzo wszystkim kibicom za doping, ponieważ jedzie się wtedy lepiej. Odczuwamy, że jedziemy dla paru tysięcy ludzi, więc staramy się ze wszystkim sił.

 

Do Unii Leszno po kontuzji wraca Emil Sajfutdinow, jest Nicki Pedersen. Pozostali także są w gazie. Jak ocenisz siłę rywala?

 

Będzie ciekawy mecz. Zrobimy wszystko, żeby te zawody wygrać, bo jesteśmy u siebie. Znamy tajniki toru, więc powinno być w porządku.

 

Skoro o tajnikach toru mowa, to czy atut własnego toru nie będzie zniwelowany wobec niepewnej pogody? Jesteście gotowi na jazdę w każdych warunkach?

 

Jesteśmy przygotowani na to, jak spadnie deszcz i jak będzie jedynie pochmurno. Jesteśmy doświadczonymi zawodnikami i każdy z nas powinien dać sobie radę.

Udostępnij