Zarząd Stal Gorzów Wielkopolski S.A. podjął jednomyślnie decyzję o zatrudnieniu nowego trenera w nadwarciańskim klubie. Decyzją włodarzy Stali, drużynę w dalszej części sezonu poprowadzi Stanisław Chomski.

 

– Nowy trener pierwszej drużyny rozpocznie swoją pracę od poniedziałku. Zarząd dokonał wyboru spośród dwóch kandydatów. Jednocześnie pragnę poinformować, że drugim trenerem i szkoleniowcem odpowiedzialnym za pracę z juniorami jest Piotr Paluch. Żywimy nadzieję, że ten doświadczony duet skieruje drużynę Stali Gorzów na właściwe tory – powiedział prezes żółto-niebieskich Ireneusz Maciej Zmora.

 

Stanisław Chomski urodził się 13 kwietnia 1957 roku. To rodowity gorzowianin. W 1974 roku zdobył on licencję żużlową w barwach gorzowskiej Stali i startował jako zawodnik żółto-niebieskich do 1980 roku, kiedy to zajął się pracą trenerską. Jako żużlowiec z macierzystą drużyną wywalczył cztery medale Drużynowych Mistrzostw Polski (trzy złote i jeden srebrny).

 

W roli szkoleniowca Stanisław Chomski prowadził Stal w latach 1987-1995 i od 1999 do 2009 roku. W rozgrywkach ligowych, klub największe sukcesy wraz z trenerem Chomskim odnosił w 1992 roku (srebro) i 1987 oraz 2000 (brązowe medale). Sezon 2007 zwieńczony został z kolei awansem do Ekstraligi po kilku latach startów w niższej klasie rozgrywkowej.

 

Stanisław Chomski w przeszłości współpracował również z GKM-em Grudziądz, Polonią Piła, Wybrzeżem Gdańsk, a ostatnio z KS Toruń.   

Udostępnij