W niedzielę w Zielonej Górze pierwsze w tym roku starcie derbowe. Gorzowska Stal zmierzy się z drużyną SPAR Falubazu Zielona Góra. 

 

Po czterech przegranych pojedynkach żółto-niebieskich Zarząd Klubu odsunął od składu dwóch zawodników, którzy w ostatnich tygodniach jeździli znacznie poniżej oczekiwań: Krzysztofa Kasprzaka i Mateja Zagara, z kolei funkcję pierwszego trenera od najbliższego poniedziałku przejąć miał Stanisław Chomski. 

 

W piątek nowy szkoleniowiec gorzowskiej Stali wystosował jednak oficjalną prośbę do Zarządu. – Złożyłem dziś rano do zarządu oficjalny wniosek. Jeśli kara dla Zagara i Kasprzaka zostanie cofnięta, to ja podniosę rękawicę i poprowadzę zespół w Zielonej Górze biorąc za to całą odpowiedzialność. Czekam teraz na odpowiedź – wyjaśnił Chomski.

 

Ostatecznie Zarząd Stal Gorzów Wielkopolski S.A. jednogłośnie postanowił przychylić się do prośby trenera Chomskiego i dać mu wolną rękę w wyborze składu żółto-niebieskich na niedzielny pojedynek z SPAR Falubazem Zielona Góra.

 

– Zdajemy sobię sprawę jak ważny dla kibiców jest pojedynek z Zieloną Górą oraz faktu jak istotny może być dla nas teraz każdy punkt ligowy. W związku z tym zdecydowaliśmy się pozytywnie rozpatrzyć prośbę trenera Chomskiego, który w meczu z Falubazem może wystawić wybrany przez siebie skład, wliczając w to także zawieszonych wcześniej Krzysztofa Kasprzaka i Mateja Zagara – powiedział Prezes Ireneusz Maciej Zmora.

Udostępnij