10. Bartosz Zmarzlik (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) – ur. 12 kwietnia 1995 roku w Szczecinie. W finałach IMP seniorów B. Zmarzlik startował już trzy razy. Najlepiej poszło mu w 2012 roku w Zielonej Górze, gdzie był czwarty. W tym sezonie junior żółto-niebieskich na torze w Gorzowie nie ma sobie równych. Miejscowi kibice są więc przekonani, że to ich ulubieniec zostanie nowym mistrzem Polski.

11. Przemysław Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – ur. 5 września 1991 roku w Lesznie. W 2011 roku na torze w Lesznie Przemysław Pawlicki zdobył srebrny medal IMP. Rok temu jego młodszy brat Piotr, w Zielonej Górze, również wywalczył srebro. Klan Pawlickich wciąż czeka na złoto w tej kategorii, więc pozostali zawodnicy muszą mieć się na baczności.

12. Piotr Protasiewicz (SPAR Falubaz Zielona Góra) – ur. 25 stycznia 1975 roku w Zielonej Górze. Protas” tylko raz zdobył tytuł IMP, ale było to dawno, bo w 1999 roku. W międzyczasie kolejny medalowy rezultat osiągnął w 2011 roku w Lesznie, gdzie był trzeci. Czy kapitana Falubazu stać na dobry występ w Gorzowie?

 

13. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – ur. 6 sierpnia 1991 roku we Wrocławiu. Filar wrocławskiej Sparty to obecnie jeden z czołowych jeźdźców w kraju. Zawodnik w 2013 roku w Tarnowie w finale IMP był trzeci, a ten wynik z pewnością nie zaspokaja jego ambicji.

 

14. Krystian Pieszczek (SPAR Falubaz Zielona Góra) – ur. 23 września 1995 roku w Gdańsku. Wychowanek gdańskiego Wybrzeża dotąd odnosił sukcesy w zawodach juniorskich. Do składu finałowego wskoczył z rezerwy za kontuzjowanego Jarosława Hampela.

 

15. Piotr Świderski (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) – ur. 11 maja 1983 roku w Gostyniu. „Świder” reprezentuje barwy miejscowej Stali od 2014 roku. Tor w Gorzowie zna już więc doskonale i w dzisiejszych zawodach z pewnością pokusi się o sprawienie niespodzianki.

 

16. Zbigniew Suchecki (Łączyńscy-Carbon Start Gniezno) – ur. 21 lipca 1984 roku w Gorzowie Wielkopolskim. W ostatnich latach wychowanek miejscowej Stali nie miał zbyt wielu okazji, by startować na torze przy Śląskiej. Żużlowiec Startu będzie chciał jednak godnie zaprezentować się przed gorzowską publicznością.

 

Rezerwowi:

17. Adrian Cyfer (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) – ur. 21 maja 1995 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Młodzieżowiec gorzowskiej Stali z występu na występ jedzie coraz bardziej pewnie i efektywnie. Możliwość startu w gronie najlepszych zawodników kraju z pewnością będzie dla niego ważnym doświadczeniem.

18. Dawid Lampart (PGE Stal Rzeszów) – ur. 4 sierpnia 1990 roku w Rzeszowie. Wychowanek Stali Rzeszów z pewnością ma ciepłe wspomnienia związane ze Stadionem im. Edwarda Jancarza. W 2009 roku z reprezentacją Polski młodzieżowców wywalczył tu złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów.

Udostępnij