30 czerwca futboliści amerykańscy Stali Gorzów przeprowadzili rekrutację do drużyny. Kilkunastu kandydatów stało się nowymi zawodnikami naszego zespołu.

Podczas ponad dwugodzinnych zajęć obecni gracze futbolowej Stali, a także osoby, chcące dołączyć do ekipy, przeszły testy sprawnościowe. Ci drudzy mieli też okazje spróbować gry w sprzęcie. Nie zabrakło oczywiście rozgrzewki, jak i rzutów piłką. Ćwiczenia miały na celu sprawdzić szybkość, wytrzymałość, siłę i spryt kandydatów.

– Wrażenia i emocje są super. Zawsze chciałem tego spróbować. Udało się tego dokonać i naprawdę polecam każdemu. Było trudno, są siniaki i będą zakwasy, ale będziemy próbować dalej – przyznał już po wszystkim Paweł, rosły mężczyzna, który pragnie grać w seniorach Stali Gorzów.

 

Oprócz niego, do drużyny dołączyło kilkunastu innych chłopaków, z których najmłodszy ma 14 lat. Zgodnie z przesłaniem, sił spróbował każdy, niezależnie od swojej postury. Frekwencja nie do końca jednak ucieszyła organizatorów, ale tłumaczono to rozpoczęciem wakacji. – Pomimo tak wielkiego przedsięwzięcia, było mało osób. Przyszło jednak paru utalentowanych chłopaków, którzy są nadzieją na świetnych graczy. Wszystkich chętnych przyjmujemy, bo mają zapał do gry. Nie demotywujemy, nie odrzucamy słabszych jednostek. Każdy ma szanse polepszyć swoje predyspozycje, osiągnąć jakieś wyniki – stwierdził Dawid Kowalczyk, trener seniorskiej drużyny żółto-niebieskich”.

 

Przez co dokładnie musieli przejść kandydaci? – Wzorowaliśmy się na rekrutacjach, które były prowadzone zarówno w Polsce, jak i za granicą. Były takie ćwiczenia, jak bieg na 40 jardów, bieg na 300 jardów, bieg tzw. „free cons” oraz ćwiczenia siłowe: przerzucanie opony, bieg z oponą, tzw. „oklahoma”, czyli współpraca czterech zawodników w sprzęcie. Chłopaki mieli też okazję pograć w całym ekwipunku, żeby się oswoić i zobaczyć, jak to jest. To sport kontaktowy i tak naprawdę dopiero w sprzęcie widzimy, czy to jest sport dla nas – dodał Kowalczyk.

 

Futboliści liczą, że nowo przyjęci będą solidnym wsparciem drużyny już w tym sezonie, a perspektywy na kolejne lata są jeszcze większe. Po zakończeniu sezonu futbolowego, czyli jakoś w październiku, prawdopodobnie zostanie przeprowadzona kolejna rekrutacja.

 

Fotorelację z wydarzenia znajdą Państwo na facebookowym fanpage’u zespołu – Stal Gorzów – futbol amerykański

Udostępnij