Sobotnie Grand Prix na Millenium Stadium w Cardiff zakończyło się zwycięstwem Nielsa Kristian Iversena. Za nim na podium stanęli Chris Holder oraz Peter Kildemand. Matej Zagar odpadł w półfinałach, natomiast Krzysztof Kasprzak zdobył 4 punkty.

Kolejna runda zmagań o indywidualne mistrzostwo globu zaczęła się różnie dla Stalowców. Pierwsza seria startów to zwycięstwo Zagara, zaś w gonitwie nr 1 Kasprzak na trzeciej pozycji odpierał atak Chrisa Harrisa i udało mu się dowieźć punkt. Natomiast Iversen, przywożąc „oczko” w drugim starciu wieczoru, do końca atakował Michaela Jepsena Jensena.

Druga seria to nieliczący się w stawce biegu 7. Krzysztof Kasprzak. Po dwa punkty przywieźli zaś popularny „PUK” oraz Słoweniec reprezentujący Stalowców. W 6. gonitwie wykluczony został Jason Doyle za spowodowanie upadku Petera Kildemanda.

Kolejne biegi to zwycięstwo Iversena, który świetnie wyszedł spod taśmy w wyścigu dziewiątym. 10. gonitwa to drugie zero kapitana Stalowców. Zagar natomiast w biegu 12. starał się wyprzedzić „Tajskiego”, jednakże wyścig zakończył na drugiej lokacie.

Przedostatnia seria to wykluczenie z biegu 13. Nickiego Pedersena za spowodowanie upadku Kildemanda. W powtórzonym starciu najlepszy okazał się Matej Zagar. 15. gonitwa to okazała się przełamaniem dla „KK”, który zwyciężył wyścig, skutecznie odpierając ataki Jonassona. W 16. biegu upadek zanotował Troy Batchelor, który tor opuścił w karetce. W powtórce Iversen atakował Holdera, jednak temu udało się przywieźć 3 „oczka”.

Ostatnie biegi to pech reprezentantów Stali Gorzów. Zagar z Kasprzakiem swoje wyścigi ukończyli na ostatniej pozycji, natomiast „PUK” przywiózł jeden punkt. Słoweniec z Duńczykiem wywalczyli sobie jednak awans do półfinałów.

A w nich lepszy od Zagara okazał się Iversen, który wraz z Chrisem Holderem awansowali do finału. Dołączyli do nich także Peter Kildemand oraz Tai Woffinden. W finałowej gonitwie wieczoru najlepszy okazał się Niels Kristian Iversen. Wraz z nim na podium stanęli Chris Holder oraz Peter Kildemand.
Po GP Wielkiej Brytanii zawodnicy gorzowskiej Stali zajmują: Iversen – 4. lokata, Zagar 5., natomiast Krzysztof Kasprzak 12. Liderem tabeli pozostaje Tai Woffinden, który w sobotniej rundzie zajął 4. miejsce.