Redakcja www.stalgorzow.pl przygotowała wiele ciekawych treści, które wypełnią program derbowy.

 

Jak zwykle opiszemy drużynę przyjezdną i ich lidera, przedstawimy kolejną część naszego historycznego cyklu „Z kart żółto-niebieskiej historii”, podsumujemy drugi etap akcji „Bezpiecznie ze Stalą” i opiszemy plan nowej klubowej linii ubrań do biegania i na rower.

 

Zachęcamy też do lektury derbowych wspomnień Piotra Palucha i obszernych wywiadów dotyczących meczów z Falubazem, które przeprowadziliśmy z legendami Stali – Bogusławem Nowakiem i Zenonem Plechem.

 

Poniżej prezentujemy fragment wywiadu z Bogusławem Nowakiem:

 

Najbardziej w pamięci zapadł mi mecz w Zielonej Górze w 1984 roku, który wygraliśmy jednym punktem. Andrzej Huszcza przewrócił mnie na drugim łuku trzeciego okrążenia. Nie mógł się pogodzić z tym, że ja u niego mogłem wygrać i wykonał niebezpieczny manewr ataku na mnie. Nie mógł utrzymać motocykla i nagle wpadliśmy w bandę. Wtedy nie było telewizji, ale przeprowadzano transmisje radiowe. Kask mi się jakoś odpiął, spadł i kulał powoli spod bandy do krawężnika. Komentator mówił wtedy, że chyba Nowakowi głowę urwało, bo tak to wyglądało. Musiał minąć moment, aż się wyjaśniło, że to sam kask. Byłem bardzo poobijany. Obydwu nas zabrano do szpitala, byliśmy w jednym pokoju. Andrzej mnie przepraszał. Był moment, że wyglądało to bardzo poważnie, ale jakoś dobrze się skończyło.” 

Udostępnij