Po pierwszych dwóch udanych kolejkach, gorzowianie ponownie pojadą walczyć o punkty w tabeli na teren rywala. Tym razem będą walczyć z obecnie trzecią drużyną ligi pomorskiej, MKS-em Brodnica.

 

Gorzowianie po udanym początku sezonu mają prawo być pełni optymizmu jadąc do Brodnicy. Co prawda naszej drużynie zdarzają się momenty przestoju i straty własne, to jednak mimo kilku nowych zawodników, już widać zgranie i ogranie żółto-niebieskiego zespołu. Niezawodny Mateusz Stupiński znalazł wsparcie na drugim skrzydle w zdobywaniu kolejnych bramek, bowiem nowy nabytek Stali, Marek Baraniak radzi sobie naprawdę bardzo dobrze i na chwilę obecną nie tylko jest drugim strzelcem gorzowskiej ekipy, ale trzecim strzelcem ligi! Sam „Stupa” zaś przewyższa go w tej chlubnej kategorii o jedną bramkę i jedno miejsce. Nową jakość obrony stal zyskała między innymi dzięki Maciejowi Polakowi, który gra twardo, ale zgodnie z przepisami, często będąc powodem strat piłek rywali. Kołowy, Mateusz Kminikowski również dobrze wypracowuje pozycje i powiększa zasoby bramkowe Stali. Nie zapominajmy jednak o podstawowych zawodnikach klubu z Gorzowa – Mariusz Kłak czy Łukasz Bartnik nie stracili formy i nadal świetnie radzą sobie z rywalami. Prawdziwą siłą Stali jest zaś bramka, w której stoją Krzysztof Nowicki na zmianę z Łukaszem Szotem. Panowie grają z poświęceniem i stawiają mury w swoich bramkach, niejednokrotnie ratując Stal przed stratą kolejnych bramek, a tym samym walnie przyczyniają się do pierwszych zwycięstw w II lidze. Jako beniaminek zaskakują rywali i obecnie zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Czy postraszą i tym razem?

 

Rywal jednak wcale nie jest łatwy, bowiem MKS Brodnica to spadkowicz z I ligi. Brodniczanie chcą więc jak najszybciej wrócić na zaplecze PGNiG Superligi mężczyzn, a nieoczekiwana do końca porażka w Wejherowie sprawia, że zawodnicy są podrażnieni i będą chcieli udowodnić przed własną publicznością, że nie zapomnieli, jak się gra w piłkę ręczną. Do tego historia szkoleniowa MKS-u jest naprawdę dość bogata i długa, bowiem zaczyna się już w 1995 roku. Obecna drużyna zaś gra ze sobą już czwarty sezon, więc ma dwuletnią przewagę doświadczenia nad Stalą. Czy gorzowianie będą w stanie pokonać kolejną drużynę na wyjeździe? Czy zapiszą w tabeli kolejne punkty?

 

Przekonamy się już w sobotę o godzinie 13.00 w meczu II pomorskiej ligi mężczyzn w hali OSiR Brodnica!

Udostępnij